REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Schindler

REKLAMA

REKLAMA

W Lublinie realizowanych jest kilka inwestycji budowlanych: mieszkalnych i handlowo-usługowych, oddanie do użytku przewidziane jest na 2013–2014 rok. Ilość wykonywanych projektów budowlanych pozwala mówić o dynamicznym rozwoju Lublina, władze miasta chcą w ten sposób podnieść jakość życia mieszkańców.

REKLAMA

Lublin w ostatnich latach zaczął znacząco zmieniać swój wizerunek. Miasto postawiło przede wszystkim na rozwój i młody kapitał. Duża w tym zasługa studentów z całej Polski, którzy tu właśnie postanowili się kształcić. Coraz więcej absolwentów decyduje się także, by po studiach na stałe zamieszkać w Lublinie. Dlatego miasto chcąc sprostać ich wymaganiom zwiększa liczbę inwestycji – powstają nowe obiekty mieszkalne oraz centra handlowe.

REKLAMA

W mieście budowane są obecnie dwa bardzo duże kompleksy handlowo-usługowe. Pierwszy z nich to centrum handlowego Atrium Felicity, które mieści się we wschodniej części Lublina, przy jego głównej arterii komunikacyjnej. Będzie to pierwsza tak duża inwestycja w mieście. Generalnym wykonawcą galerii jest firma STRABAG Sp. z o.o. Położenie przy al. Witosa i ul. Grygowej zapewnia doskonałą ekspozycję obiektu. Co więcej, obszar, na którym realizowana jest inwestycja przylega bezpośrednio do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób istotny przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta. Atrium Felicity jest dobrze skomunikowane z systemem dróg regionalnych i krajowych. Nowoczesny kompleks zaoferuje klientom 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W centrum oprócz 120 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów centrum zaplanowano także parking naziemny oraz podziemny na ok. 3.100 miejsc.

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Fot. Schindler

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Komunikację wewnątrz centrum zapewni dziesięć nowoczesnych dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta – firmy Schindler. Ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na początek 2014 roku.

Zobacz także: Rynek nieruchomości handlowych w Polsce


Kolejny obiekt to park handlowy Inter Ikea Centre Group Poland. Na 29 hektarach przewidziano między innymi ogromny market wraz z halami magazynowymi. Powierzchnia handlowa wyniesie 80 tys. m kw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych także ponad 3 tys. miejsc parkingowych. W centrum zaplanowano ok. 150 sklepów i punktów usługowych. Co bardziej interesujące, w tej inwestycji zostanie otworzony pierwszy sklep Ikei w całej południowo-wschodniej części kraju. Ponadto inwestor obiektu zobowiązał się wybudować ulicę na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ulicę Stefczyka z aleją Spółdzielczości Pracy. Natomiast sama al. Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana. Na odcinku przy granicy miasta, gdzie łączy się z krajową 19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z wiaduktem.

Zobacz także: Galeria Dębiec w Poznaniu

Z kolei w segmencie budownictwa mieszkaniowego na szczególną uwagę zasługuje apartamentowiec Metropolitan Park, którego budowa zakończy się we wrześniu 2013 roku. Projekt realizowany przez TBV przy ulicy Pana Balcera, będzie najwyższym budynkiem w mieście, zapewniając mieszkańcom niepowtarzalny widok na panoramę Lublina. Teren inwestycji pod względem lokalizacji jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w mieście, a to za sprawą niedużej odległości od centrum i bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. 63-metrowa konstrukcja łączy funkcjonalność, nowoczesny design oraz piękno okolicznego krajobrazu. Oprócz apartamentów przewidziano także całkowicie podpiwniczony garaż podziemny znajdujący się na trzech kondygnacjach oraz część usługową, którą zaplanowano na parterze. Będzie ona dostępna zarówno dla mieszkańców, jak i klientów z zewnątrz.

Fot. Schindler

REKLAMA

Dostęp do części mieszkalnej będzie prowadził przez ogólnodostępną recepcję w głównym hallu wejściowym, gdzie znajdą się 3 nowoczesne windy marki Schindler, które będą odpowiadać za bezpieczną i komfortową komunikację w obiekcie. Następne piętra to część budynku, w której zostały zaprojektowane apartamenty jednopoziomowe o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej, zaś na ostatnim piętrze znajdzie się 7 komfortowych dwupoziomowych apartamentów. Przed budynkiem będzie rozciągał się zaprojektowany przez architektów zieleni ogród z ławeczkami i miejscem dla najmłodszych. Ponadto, mieszkańcy będą mogli robić zakupy w budynku parkingowo–usługowym, realizowanym w ramach kompleksu „Metropolitan Park”, gdzie zamontowane zostaną schody i chodniki ruchome.

Wspomniane inwestycje to tylko kilka najciekawszych realizacji w mieście. Niewątpliwie podnoszą one atrakcyjność miasta zarówno w oczach potencjalnych turystów, jak i mieszkańców, a co za tym idzie, wpływają bezpośrednio na jego rozwój ekonomiczny i gospodarczy.

Zobacz także: Osiedle Myśliwska III w Krakowie

Źródło: Schindler

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA