reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

W Lublinie realizowanych jest kilka inwestycji budowlanych: mieszkalnych i handlowo-usługowych, oddanie do użytku przewidziane jest na 2013–2014 rok. Ilość wykonywanych projektów budowlanych pozwala mówić o dynamicznym rozwoju Lublina, władze miasta chcą w ten sposób podnieść jakość życia mieszkańców.

Lublin w ostatnich latach zaczął znacząco zmieniać swój wizerunek. Miasto postawiło przede wszystkim na rozwój i młody kapitał. Duża w tym zasługa studentów z całej Polski, którzy tu właśnie postanowili się kształcić. Coraz więcej absolwentów decyduje się także, by po studiach na stałe zamieszkać w Lublinie. Dlatego miasto chcąc sprostać ich wymaganiom zwiększa liczbę inwestycji – powstają nowe obiekty mieszkalne oraz centra handlowe.

W mieście budowane są obecnie dwa bardzo duże kompleksy handlowo-usługowe. Pierwszy z nich to centrum handlowego Atrium Felicity, które mieści się we wschodniej części Lublina, przy jego głównej arterii komunikacyjnej. Będzie to pierwsza tak duża inwestycja w mieście. Generalnym wykonawcą galerii jest firma STRABAG Sp. z o.o. Położenie przy al. Witosa i ul. Grygowej zapewnia doskonałą ekspozycję obiektu. Co więcej, obszar, na którym realizowana jest inwestycja przylega bezpośrednio do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób istotny przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta. Atrium Felicity jest dobrze skomunikowane z systemem dróg regionalnych i krajowych. Nowoczesny kompleks zaoferuje klientom 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W centrum oprócz 120 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów centrum zaplanowano także parking naziemny oraz podziemny na ok. 3.100 miejsc.

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Fot. Schindler

Komunikację wewnątrz centrum zapewni dziesięć nowoczesnych dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta – firmy Schindler. Ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na początek 2014 roku.

Zobacz także: Rynek nieruchomości handlowych w Polsce

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Zawadzka

doradca podatkowy, specjalista z zakresu rozliczeń podatku od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego oraz procedur podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama