reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Kupno mieszkania pod Warszawą opłaca się pod względem finansowym. Zaletą jest również to, że wiele mieszkań czeka na kupujących, więc nie będzie trzeba długo czekać na wprowadzenie się. Standard wykończenia nie odbiega od mieszkań sprzedawanych w Warszawie.

W zawiązku z niestabilną sytuacją gospodarczą oraz rynku pracy spadek cen mieszkań w Warszawie nie spowodował większego ruchu na rynku nieruchomości. Z danych portalu Domy.pl wynika, że nabywcy mieszkań w Warszawie przygotowani są najczęściej na wydatek do 300 tys. zł. W tej cenie nieruchomość chce nabyć co trzecia osoba. Więcej, od 300 tys. do 400 tys. zł za mieszkanie gotów jest zapłacić tylko co czwarty kupujący. Aż 15 procent nie chce natomiast wydać na mieszkanie więcej niż 200 tys., a to oznacza, że są oni w stanie kupić w Warszawie jedynie kawalerkę. Tymczasem średnia cena mieszkania w Warszawie ciągle kształtuje się na poziomie ok. 8 tys. zł/mkw., a to wciąż za wysoka kwota dla wielu osób, dlatego planujący zakup przeglądają oferty podwarszawskie – gdzie ceny są nieco niższe.

Zobacz także: Atelier Żoliborz przy ul. Przasnyskiej 7

Osiedle Sportowa w Brwinowie

Statystycznie na mieszkanie w podmiejskich lokalizacjach ciągle najchętniej decydują się mieszkańcy okolicznych miejscowości, zwłaszcza ci, którzy planują zakup nowych, lepszych i większych mieszkań w pobliżu miejsca dotychczasowego zamieszkania. Nowe jest natomiast zainteresowanie tym rynkiem wśród młodych małżeństw z Warszawy, które wraz z powiększeniem rodziny, potrzebują większej przestrzeni i kiedy zakup większego mieszkania w mieście ze względów ekonomicznych nie jest możliwy coraz częściej decydują się na wyprowadzkę poza jego granice administracyjne.

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Młoda część populacji zamieszkujących miejscowości podwarszawskie najczęściej jest związana zawodowo ze stolicą, dlatego największym powodzeniem kupujących cieszą się lokalizacje, które są dobrze skomunikowane z Warszawą.

Zobacz także: Cztery Pory Roku na Białołęce – III etap

W przypadku inwestycji zlokalizowanych podobnie jak nasze, w pobliżu głównych dróg prowadzących do Warszawy oraz blisko stacji kolejowych – Sulejówek jest doskonale skomunikowany z Warszawą dzięki połączeniu SKM, a Brwinów obwodnicy – nie ma kłopotów z brakiem chętnych. Podróż z tych miejscowości do Warszawy trwa zaledwie 2030 minut, co oznacza, że jest krótsza niż z niektórych zewnętrznych dzielnic Warszawy mówi Beata Szymańska z Włodarzewska Development.

W podwarszawskich miejscowościach wystawione na sprzedaż mieszkania można najczęściej kupić w przedziale 5–6 tys./mkw. Jak wylicza portal RynekPierwotny.com, w tej cenie możemy znaleźć na rynku ok. 2 tys. lokali. Natomiast za kwotę 4–5 tys./mkw. ofert znajdziemy o połowę mniej.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Górski

Adwokat, doktor nauk prawnych, absolwent prawa i historii na Uniwersytecie Warszawskim

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama