REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Osiedle Sportowa
Osiedle Sportowa

REKLAMA

REKLAMA

Kupno mieszkania pod Warszawą opłaca się pod względem finansowym. Zaletą jest również to, że wiele mieszkań czeka na kupujących, więc nie będzie trzeba długo czekać na wprowadzenie się. Standard wykończenia nie odbiega od mieszkań sprzedawanych w Warszawie.

W zawiązku z niestabilną sytuacją gospodarczą oraz rynku pracy spadek cen mieszkań w Warszawie nie spowodował większego ruchu na rynku nieruchomości. Z danych portalu Domy.pl wynika, że nabywcy mieszkań w Warszawie przygotowani są najczęściej na wydatek do 300 tys. zł. W tej cenie nieruchomość chce nabyć co trzecia osoba. Więcej, od 300 tys. do 400 tys. zł za mieszkanie gotów jest zapłacić tylko co czwarty kupujący. Aż 15 procent nie chce natomiast wydać na mieszkanie więcej niż 200 tys., a to oznacza, że są oni w stanie kupić w Warszawie jedynie kawalerkę. Tymczasem średnia cena mieszkania w Warszawie ciągle kształtuje się na poziomie ok. 8 tys. zł/mkw., a to wciąż za wysoka kwota dla wielu osób, dlatego planujący zakup przeglądają oferty podwarszawskie – gdzie ceny są nieco niższe.

REKLAMA

Zobacz także: Atelier Żoliborz przy ul. Przasnyskiej 7

Osiedle Sportowa w Brwinowie

Statystycznie na mieszkanie w podmiejskich lokalizacjach ciągle najchętniej decydują się mieszkańcy okolicznych miejscowości, zwłaszcza ci, którzy planują zakup nowych, lepszych i większych mieszkań w pobliżu miejsca dotychczasowego zamieszkania. Nowe jest natomiast zainteresowanie tym rynkiem wśród młodych małżeństw z Warszawy, które wraz z powiększeniem rodziny, potrzebują większej przestrzeni i kiedy zakup większego mieszkania w mieście ze względów ekonomicznych nie jest możliwy coraz częściej decydują się na wyprowadzkę poza jego granice administracyjne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Młoda część populacji zamieszkujących miejscowości podwarszawskie najczęściej jest związana zawodowo ze stolicą, dlatego największym powodzeniem kupujących cieszą się lokalizacje, które są dobrze skomunikowane z Warszawą.

Zobacz także: Cztery Pory Roku na Białołęce – III etap

REKLAMA

W przypadku inwestycji zlokalizowanych podobnie jak nasze, w pobliżu głównych dróg prowadzących do Warszawy oraz blisko stacji kolejowych – Sulejówek jest doskonale skomunikowany z Warszawą dzięki połączeniu SKM, a Brwinów obwodnicy – nie ma kłopotów z brakiem chętnych. Podróż z tych miejscowości do Warszawy trwa zaledwie 2030 minut, co oznacza, że jest krótsza niż z niektórych zewnętrznych dzielnic Warszawy mówi Beata Szymańska z Włodarzewska Development.

W podwarszawskich miejscowościach wystawione na sprzedaż mieszkania można najczęściej kupić w przedziale 5–6 tys./mkw. Jak wylicza portal RynekPierwotny.com, w tej cenie możemy znaleźć na rynku ok. 2 tys. lokali. Natomiast za kwotę 4–5 tys./mkw. ofert znajdziemy o połowę mniej.

W roku 2012 do sprzedaży w aglomeracji warszawskiej, poza Warszawą, weszło zaledwie kilkanaście nowych inwestycji. Niewiele więcej projektów jest planowanych, dlatego można się spodziewać, że podwarszawska oferta mieszkań będzie się kurczyć. Ze względu na tendencję do kurczenia się rynku oraz coraz większego zainteresowania mieszkańców stolicy podwarszawskimi lokalizacjami, raczej można się spodziewać wzrostu cen niż zatrzymania na niższym w okresie ostatnich kilku lat poziomie.

Zobacz także: Górce.142 na warszawskim Bemowie

Ze względu na rozwiniętą infrastrukturę miejską, co oznacza łatwy dostęp do sklepów przedszkoli czy szkół oraz dobre połączenie kolejowe, które pozwala szybko dotrzeć do Centrum Warszawy – ale także ogólną tendencję większego zainteresowania rynkiem podwarszawskim – mieszkania w Sulejówku cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Na znaczną część mieszkań drugiego etapu inwestycji „Przy Wspólnej”, który zostanie zrealizowany w sierpniu br. mamy już rezerwacje mówi Beata Szymańska z Włodarzewska Development. Zauważamy także wzrost zainteresowania naszą kameralną inwestycją w Brwinowie, która została zlokalizowana w sąsiedztwie centrum handlowego oraz blisko węzłów komunikacyjnych. Pod koniec czerwca br. oddamy kolejnych 28 lokali. Mieszkania już są dostępne w sprzedaży – dodaje.

Osiedle przy Wspólnej w Sulejówku

Zobacz także: Naddnieprzańska 30 w Warszawie

REKLAMA

Brwinów jest miastem, które dynamicznie się rozwija. W latach 2013–2020 w ramach inwestycji miejskich zaplanowano między innymi przebudowę kilku ważnych komunikacyjnie dróg, rewitalizację parku miejskiego czy budowę kanalizacji sanitarnej w ramach programu „Czyste życie”. W mieście powstanie nowe rondo oraz zbudowane zostaną nowe wiaty przystankowe.

Dodatkową motywacją do zakupu mieszkania jeszcze w tym roku może się okazać przewidywana na rok 2014 zmiana zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca warunków otrzymywania kredytu mieszkaniowego. Najprawdopodobniej w przyszłym roku Komisja będzie rekomendować by kredyty były przyznawane wyłącznie osobom posiadającym wkład własny na poziomie przynajmniej 10 procent, a w roku 2015 nie mniej niż 20 procent wartości ceny zakupu mieszkania będzie musiało być sfinansowane z własnej kieszeni.

Zobacz także: Rezydencja La Tour na Ochocie

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA