reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jakie lokalizacje mieszkania preferują warszawiacy?

Jakie lokalizacje mieszkania preferują warszawiacy?

Duża podaż mieszkań, spadające ceny za metr kwadratowy i niskie stopy procentowe wpłynęły na zmianę preferencji lokalizacji mieszkania. Warszawiacy najchętniej kupiliby mieszkanie zlokalizowane na Ochocie, wskazują też na Wolę i na Mokotów.

Badanie popytu na rynku mieszkaniowym przeprowadzono w oparciu o preferencje osób zainteresowanych zakupem mieszkania w granicach administracyjnych Warszawy, które w 2013 r. podjęły współpracę z firmą Emmerson. Respondenci zostali poproszeni o wskazanie preferowanych lokalizacji (tj. dzielnic). Co istotne, mogli oni wskazać zarówno wyłącznie jedną dzielnicę (tzw. popyt sprecyzowany), jak i wiele, a nawet wszystkie warszawskie dzielnice (popyt niesprecyzowany). Ku zaskoczeniu analityków, lokalizacją wskazywaną najczęściej była dzielnica Ochota. Ochota zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta (Śródmieście) jak również dwóch obszarów dużej intensywności działalności mieszkaniowych deweloperów tj. Woli oraz Mokotowa. Według danych z końca 2012 r. w samej Ochocie na rynku pierwotnym oferowano niemal 700 mieszkań i apartamentów, z których prawie połowa była już gotowa do odbioru. Średnia cena mieszkań na rynku pierwotnym w dzielnicy oscyluje wokół poziomu 8,5 tys. zł/mkw.

Zobacz także: Jak ustawa deweloperska wpływa na rynek mieszkaniowy?

Wracając do badania popytu warto podkreślić, że w przypadku Ochoty zaobserwowano niski odsetek w ramach popytu sprecyzowanego, co oznacza, że niewielu badanych wskazywało tylko i wyłącznie tę lokalizację. Ochota jest często wskazywana jako druga, trzecia lub nawet czwarta opcja przez osoby poszukujące mieszkań w centrum lub relatywnie niewielkiej od niego odległości. Biorąc pod uwagę wyłącznie popyt sprecyzowany liderem okazał się być Ursynów wskazany jako jedyny preferowany obszar poszukiwań przez ponad 11% respondentów.

Zobacz także: Jak kształtują się ceny mieszkań w niedużych miastach?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Warszawa Fot. Fotolia
Warszawa Fot. Fotolia

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

OMEGA Kancelarie Prawne

Ekspert w dziedzinie ubezpieczeń i odszkodowań

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama