reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nowe mieszkania komunalne (TBS) w Toruniu

Nowe mieszkania komunalne (TBS) w Toruniu

Niebawem ruszy budowa następnych mieszkań komunalnych (TBS) w Toruniu. Inwestycja będzie obejmować dwa bloki znajdujące się przy ul. Armii Ludowej. To pierwsza tego typu inwestycja, która realizowana jest przez miasto Toruń wraz z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Budowa mieszkań komunalnych wspólnie z TTBS jest nowym elementem realizowanego konsekwentnie w Toruniu wieloletniego programu rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie ok. sto nowych mieszkań. Do tej pory miasto budowało je samo, było jedynym inwestorem. Tak jest na przykład w budowanym obecnie bloku przy ul. Olsztyńskiej 124-130. Miasto nie ma tu partnera, a jedynie uzyskało wsparcie z funduszu dopłat.

Zobacz także: Inteligentne domy w okolicach Warszawy

Przy realizacji kolejnych inwestycji mieszkaniowych miasto przechodzi z bezpośredniego inwestowania do współinwestowania. Tak będzie właśnie w przypadku bloków przy Armii Ludowej. Mieszkania będą budowane wspólnie z TTBS, oczywiście przy dofinansowaniu z funduszu dopłat. Pomoc z budżetu państwa wyniesie 40% kosztów, a kolejnych 20% da TTBS. Inną możliwością jest budowa mieszkań w partnerstwie publiczno-prywatnym, do czego także miasto planuje się przymierzyć.

- Przy Armii Ludowej powstaną dwa bloki, a w nich łącznie 48 mieszkań komunalnych. Budowa ruszy w lipcu 2013 r., a w roku 2015 do nowych mieszkań wprowadza się lokatorzy – mówi Monika Mikulska, dyrektor Biura Mieszkalnictwa UMT.

Zobacz także:  Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Przypomnijmy, że w tym roku miasto odda do użytku ponad 80 nowo wybudowanych mieszkań komunalnych: 34 przy ul. Olsztyńskiej 124-130 i 48 w kompleksowo zmodernizowanym dawnym hotelowcu „Lipsk” przy ul. Działowskiego na Rubinkowie.

Źródło: Materiały prasowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nieruchomości. Fot. Fotolia
Nieruchomości. Fot. Fotolia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dowson Holdings Limited

Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama