REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rozwinięta infrastruktura na osiedlach mieszkaniowych

Malta Fountain Fot. Materiały prasowe
Malta Fountain Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Na osiedlach mieszkaniowych deweloperzy starają się tworzyć dobre zaplecze handlowo-usługowe. Istotnym elementem wpływającym na wybór osiedla mieszkaniowego jest rozwinięta infrastruktura – ma to zasadniczy wpływ na atrakcyjność inwestycji i komfort życia mieszkańców.

Lokale usługowo-handlowe na stałe wpisały się krajobraz osiedli i budynków wielorodzinnych. Nie bez przyczyny. Mieszkańcy cenią sobie poręczność, wygodę i przede wszystkim – czas. Zdają sobie z tego sprawę deweloperzy i dbają o to, by w najbliższej okolicy ich inwestycji niczego nie brakowało.

REKLAMA

Osiedle Wschodnia zlokalizowane jest w miejscu określanym jako Nowe Centrum Lubonia. Sieć handlowo-usługowa pozostawia w tej lokalizacji wiele do życzenia. Aby umożliwić mieszkańcom dostęp do podstawowych usług czy niezbędnych obiektów handlowych, postanowiliśmy przeznaczyć parter i piętro drugiego z budynków wielorodzinnych na 6 lokali usługowych o różnym charakterze. Wielkość lokali będzie się mieściła w granicach od 88 do 400 mkw.mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych firmy Immo Invest.

Zobacz także: Deweloperzy tworzą swoje programy dofinansowania zakupu mieszkania

Infrastruktura podnosi komfort życia

Deweloperzy mają świadomość, że na komfort życia składa się wiele czynników. To nie tylko wysoki standard mieszkań, lecz także rozwinięta sieć handlowo-usługowa w okolicy.

REKLAMA

Większość z nas lubi poruszać się po małej przestrzeni, jeśli chodzi o konieczność załatwienia codziennych spraw. Dlatego sytuacją idealną jest, kiedy mamy w odległości kilku kroków pralnię, zakład szewski czy filię bankowąprzekonuje M. Urbanek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podobnym tropem idą inne firmy, starające się uatrakcyjnić inwestycję i maksymalnie ułatwić życie swoim klientom. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, planują rozwój takich usług, których brakuje w okolicy. W ukończonej właśnie inwestycji w podpoznańskim Swarzędzu, firma Kalbud Deweloper udostępniła na parterze lokale handlowo-usługowe o powierzchni od 66 m kw. do 780 m kw. Część z nich jest już zarezerwowana m. in. pod aptekę i sklep rybny.

Zobacz także: Preferencje klientów przy zakupie mieszkania

Nasz budynek to ostatnia taka działka inwestycyjna w centrum Swarzędza. Dzięki temu nasi klienci będą mieli dostęp do pełnej, okolicznej infrastruktury. Niemniej dbając o komfort naszych mieszkańców, przygotowaliśmy sporą powierzchnię handlową, aby wszystko było w zasięgu ręki – mówi Adrianna Ćwik z firmy Kalbud Deweloper. – Usytuowanie inwestycji w samym centrum miasta powoduje, że nasze punkty usługowe cieszą się sporym zainteresowaniem – dodaje A. Ćwik.

Korzyść dla wszystkich

Rozwój osiedli budynków wielorodzinnych jest także nie lada gratką dla właścicieli firm usługowych. Wybór miejsca na zakład fryzjerski jest zawsze pewnym ryzykiem, jednak dzięki nowo powstającym ośrodkom, można znaleźć niszę na rynku. Na atrakcyjność takich lokalizacji wpływa niemal gwarantowane zainteresowanie mieszkańców daną usługą, a więc stały dopływ środków i popyt. Natomiast w miarę stabilna grupa odbiorców, to przepis na sukces w wielu branżach. Dlatego zainteresowanie wynajmem lub kupnem takich powierzchni jest zawsze duże.

Zobacz także: Mikroapartamentowce, czyli „kompresja mieszkaniowa”

REKLAMA

Obecnie z każdym dniem, który przybliża nas do zakończenia inwestycji, coraz większe jest zainteresowanie naszymi lokalami handlowymi. Ich łączna powierzchnia stanowić będzie prawie 1700 metrów kwadratowych. Posiadamy lokale handlowe od 44 do 300 m kw., z możliwością łączenia nawet do powierzchni prawie 1000 m kw. Nasze punkty usługowe są usytuowane w bardzo dobrej lokalizacji, bezpośrednio przy przystanku tramwajowym, na którym wysiada większość mieszkańców osiedla Polanka w Poznaniu. Dlatego nasze lokale są bardzo atrakcyjne ze względu na położenie – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny Malta Fountain.

Osiedlowe lokale usługowo-handlowe wiążą się z obustronną korzyścią. Klient zadowolony jest z dostępności i wygody, właściciel lokalu zaś cieszy się popytem i bezkonkurencyjnością. Dla deweloperów lokale handlowo-usługowe to dobry pomysł na zagospodarowanie dość kłopotliwej przestrzeni na parterze, która z oczywistych względów nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych mieszkańców. Zarówno deweloperzy, jak i same firmy usługowe pamiętają o tej prawidłowości.

Zobacz także: Deweloperzy wyprzedają mieszkania

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA