REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkania częściej szukają kobiety

Mieszkanie Fot. Materiały prasowe
Mieszkanie Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kobiety stają się bardziej aktywne, nie tylko zawodowo, częściej to one mają ostatni głos w czasie szukania mieszkania. Kobiety poszukujące mieszkania zadają więcej pytań niż mężczyźni, zwracają również uwagę na funkcjonalność, lokalizację i koszty utrzymania. Ich rola przestała ograniczać się do dekorowania wnętrza.

Szukanie mieszkania

Byli panowie na włościach, strażnicy ogniska domowego, głowy rodziny, złote rączki, a jednak to kobiety zawsze miały duży wpływ na kształtowanie najbliższego otoczenia. Obecnie wiele z nich faktycznie zarządza wspólnym M, rozstrzygając o wyglądzie, opłatach czy samym jego wyborze. Pośrednicy nieruchomości wskazują na panie jako osoby angażujące się w przeszukiwanie i weryfikację ofert. Do nich należy też często ostatnie słowo przy podpisywaniu umowy. W praktyce tendencja ta oznaczać może bardzo trafne decyzje zakupowe. Wbrew utartym schematom, kobiety nie ograniczają bowiem swojej oceny tylko do zagadnień estetycznych. Zwracają uwagę na metraż lokalu, rozkład pomieszczeń, funkcjonalność, koszty utrzymania, lokalizację budynku. Interesują się rozmaitymi szczegółami, które wpływają później na komfort życia. Jeszcze więcej mają do powiedzenia już w kwestii urządzania domu. A swoją wiedzę opierają na wielu źródłach informacji.

REKLAMA

Zobacz także: Deweloperzy wyprzedają mieszkania

Urządzanie mieszkania

Kobiety śledzą aktualne trendy dekoratorskie, czytają branżową prasę, przeglądają katalogi. Gdy nadchodzi czas decyzji, aktywnie poszukują inspiracji czy konkretnych rozwiązań zarówno na półkach sklepowych, jak i w Internecie.

– Zaangażowanie pań w urządzanie mieszkania bardzo dobrze widać w społecznościach internetowych, gdzie chętnie proszą o porady, pytają o produkty, udzielają wskazówek, chwalą się swoimi aranżacjamizauważa Angelika Wiewióra z salonu wyposażenia wnętrz Strefa Zamieszkania – Również statystyki naszych konkursów wskazują, że przeważająca część uczestników zainteresowanych rywalizacją o nagrody związane z wyposażeniem wnętrz, to właśnie płeć piękna (75%).

Zobacz także: Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wielowymiarowe korzystanie z dostępnych kanałów komunikacji, pozwala być na bieżąco nie tylko z panującą modą, lecz także z praktycznymi, optymalnymi sposobami wprowadzania jej do wystroju. Ponadto duża wrażliwość, poczucie smaku, dbałość o szczegóły i dostrzeganie różnic w kolorach sprawiają, że kobiety potrafią dobrać różne środki wyrazu. Czasem panowie po prostu wolą pozostawić konkretne decyzje partnerkom, bo łatwiej im dokonywać całościowych, ogólnych ocen. Mężczyźni uczestniczą więc w ostatecznych ustaleniach i bezpośrednim wprowadzaniu ich w życie. Choć i w dziedzinie realizacji prac remontowych nie zawsze wiodą prym.

Zobacz także: Polacy mieszkają w jednych z najmniejszych mieszkań w Europie

Remontowanie mieszkania

Wałek czy pędzel w ręku kobiety to już od dłuższego czasu narzędzia, których użyteczność wykracza poza sferę kulinarną czy kosmetyczną.

REKLAMA

– Panie biorą na siebie niejednokrotnie ciężar wykonania wielu prac wykończeniowych: tynkują, malują, tapetują, ustawiają meble. Już w trakcie zakupów zadają konkretne pytania wykonawcze podkreśla Angelika Wiewióra ze Strefy Zamieszkania.

Swoje pomysły konfrontują też z telewizyjnymi programami dekoratorskimi, a niektóre udzielają się nawet w edukacyjnych projektach z zakresu budownictwa. I właśnie ich zaangażowanie, otwartość na nowe doświadczenia i dbałość o każdy detal składają się na czynniki, bez których trudno wyobrazić sobie stworzenie atrakcyjnej aranżacji wystroju. Oczywiście idealną sytuacją jest, gdy udział w urządzaniu mieszkania biorą wszyscy domownicy, niezależnie od płci. Dążmy więc do ideału.

Zobacz także: Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA