| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Galeria Dębiec w Poznaniu

Galeria Dębiec w Poznaniu

Budowa Galerii Dębiec w Poznaniu rozpocznie się w marcu, otwarcie planowane jest ma 30 września 2014 roku. Galeria Dębiec w Poznaniu powstanie na ulicy 28 Czerwca 1956 roku i będzie nowoczesnym centrum handlowym. Znamy już pierwszych najemców.

Galeria Dębiec, której realizację niebawem rozpocznie Red Real Estate Development przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu zapewni odpowiedni komfort zakupów okolicznym mieszkańcom. W tej części miasta nie było bowiem dotąd centrum handlowego, które gwarantowałoby podobny standard. Kompleks, który stanie w pobliżu Lasku Dębińskiego, w sąsiedztwie powstającego osiedla Red Park, zaoferuje 9770 m kw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. Do dyspozycji klientów, poniżej poziomu handlowego, oddany zostanie wygodny parking z 358 miejscami postojowymi.

Zobacz także: ZARA HOME w Silesia City Center

Podpisana została już umowa najmu, z kluczowym najemcą, operatorem spożywczym będzie market Biedronka, który zajmie powierzchnię ponad 1500 m kw. Do podpisanych należą też umowy z biurem podróży Holiday Land i apteką Dom Leków. Obecnie prowadzone są finalne rozmowy i uzgadniane są ostatnie szczegóły dotyczące najmu z firmami reprezentującymi branżę drogeryjną, gastronomiczną, obuwniczą i odzieżową. Postęp komercjalizacji centrum wyprzedza pierwotne założenia. W galerii znajdzie się około 50 sklepów i butików oraz punktów usługowych, które zajmować będą od 20 m kw. do 500 m kw. powierzchni.

Dwukondygnacyjny obiekt, na który składał się będzie poziom handlowy z cyrkulacją okrężną oraz poziom parkingowy zaprojektowany został przez poznańską pracownię architektoniczną Archikwadrat. Galeria Dębiec, której otwarcie planowane jest na 30 września 2014 roku służyć będzie mieszkańcom pięciu znajdujących się w najbliższej okolicy, najliczniej zaludnionych dzielnic Poznania.

Taka lokalizacja zapewnia nowemu centrum ok. 150 tysięcy potencjalnych klientów. Z przeprowadzonych badań wynika, że osoby zamieszkujące ten rejon miasta wybierały dotychczas duże centra handlowe zlokalizowane co najmniej 5 km dalej. Teraz codzienne szybkie i wygodne zakupy będą mogły robić w pobliżu miejsca zamieszkania.

Pobliski zjazd z autostrady A2 zapewnia także wygodny dojazd do galerii mieszkańcom okolicznych miejscowości. Centrum powstanie opodal budowanego od jesieni ubiegłego roku osiedla RED Park, w którym docelowo znajdzie się ok. 600 mieszkań. Galeria Dębiec zapewni wysoki komfort zakupów przede wszystkim także dwóm tysiącom mieszkańców tej inwestycji.

Zobacz także: Biurowiec Goeppert-Mayer w Katowicach

Źródło: RED Real Estate Development

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »