reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Apartamenty Aura Gdańsk – mieszkania na wyspie

Apartamenty Aura Gdańsk – mieszkania na wyspie

Zakup nieruchomości w miejscach turystycznych to jedna z najbardziej bezpiecznych inwestycji. Lokalizacja nieruchomości oraz jej perspektywy rozwoju są bardzo ważnym kryterium oceny wartości inwestycji. Taką inwestycją jest np. Aura Gdańsk znajdująca na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

Lokalizacja z perspektywą

Wyspa Spichrzów to wyjątkowa na skalę Polski lokalizacja. Z powodu naturalnych uwarunkowań geograficznych nie ma w naszym kraju zbyt wielu wysp nadających się do zamieszkania. Dodatkowo Wyspa Spichrzów leży jedynie 10 min piechotą od słynnego gdańskiego Żurawia, czyli od centrum miasta. Dostęp do wody sprawia, że Aura Gdańsk staje się nie tylko dobrą inwestycją, ale również wymarzonym miejscem dla fanów sportów wodnych oraz przyjaznym domem dla rodzin liczących na ciszę i spokój, a także dostęp do miejskich atrakcji i infrastruktury.

Apartamenty Aura Gdańsk. Fot. www.auragdansk.pl, www.mill-yon.pl

Nieruchomości nad wodą z panoramiczną perspektywą za oknem są niezmiennie oceniane jako dobra inwestycja kapitału i gwarancja jego wzrostu. Apartamenty Aura Gdańsk zostały zaprojektowane tak, żeby wykorzystując lokalizację na wyspie oferowały nieprzysłonięty innymi zabudowaniami widok na rzekę Motławę oraz panoramę Starego Miasta.

- Zdecydowaliśmy się na inwestycję na Wyspie Spichrzów oceniając tą lokalizację jako niezwykle atrakcyjną i perspektywiczną ze względu na plany rozbudowy prowadzone przez Miasto mówi Yael Rothschild, Prezes Spółki Mill-Yon. Aura Gdańsk powstała w wyjątkowym miejscu na skalę Polski i Europy – apartamenty położone na wyspie w centrum jednego z największych i najprężniej rozwijających się miast kraju są rzadkością. Oferowane przez nas ceny za metr kwadratowy, niższe niż na rynku warszawskim i zagranicznym są zdecydowaną konkurencją i atrakcją dla samego Trójmiasta. Daje to możliwość zakupu drugiego mieszkania na wakacje lub wynajem.

Co wybierają Polacy – morze czy góry?

Według raportu Podróże Polaków 2010 przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki długie wyjazdy nad morze organizuje 37 proc. osób, podczas gdy w góry jedynie 26 proc. Choć wraz z rozwojem turystyki w Polsce, pojezierza czy góry także zyskują, to jednak wybrzeże nadal pozostaje głównym szlakiem wypoczynkowym i ten kierunek turystyczny od lat jest najbardziej popularny.

Apartamenty Aura Gdańsk. Fot. www.auragdansk.pl, www.mill-yon.pl

Nieruchomości typu Aura Gdańsk zyskiwać będą na wartości, jeśli sama miejscowość jest postrzegana, jako atrakcyjna.dodaje Prezes Rothschild. Duże znaczenie ma również jej rozwój w ostatnich latach oraz dalsze perspektywy np. umiejętność wykorzystania przez lokalne władze funduszy unijnych dla podnoszenia jakości lokalizacji.

Inwestycja na wyspie

Jednym z kluczowych punktów w planach Urzędu Miasta Gdańsk jest prężny rozwój i rewitalizacja Wyspy Spichrzów i jej okolic. Miasto planuje zainwestować około 42 mln PLN w działania obejmujące m.in. wykonanie nowej nawierzchni, ciągów pieszo-jezdnych czy stref postojowych. W ramach tej kwoty Miasto zainwestuje także w uzupełnienie i rewaloryzację zieleni oraz wprowadzi elementy małej architektury, w tym zrealizuje wynik konkursu „Galeria Zewnętrzna” poprzez instalację balustrady artysty Berta Theis’a. Urząd Miasta Gdańsk planuje również przebudowę i remont budynku CSW Łaźnia oraz elementów budynków mieszkalnych. Potwierdzeniem tych planów jest fakt, że w lipcu br. decyzją Miasta powołany został zespół roboczy, którego zadaniem jest przygotowanie

Apartamenty Aura Gdańsk. Fot. www.auragdansk.pl, www.mill-yon.pl

Źródło: www.auragdansk.pl, www.mill-yon.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci Lafarge

Światowy lider w produkcji materiałów budowlanych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama