reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > „Mieszkanie dla Młodych” zamiast „Rodziny na Swoim”

„Mieszkanie dla Młodych” zamiast „Rodziny na Swoim”

„Mieszkanie dla Młodych” to nowy program rządowy wspierający zakup mieszkania. Rząd dopłaci małżeństwom i singlom 10% wartości mieszkania o powierzchni do 75 m kw. Jeśli w rodzinie, która stara się o dopłaty są dzieci rodzina dostanie dodatkowo 5% wartości kredytu. Jeśli w ciągu 5 lat w rodzinie pojawi się trzecie dziecko i każde kolejne (czwarte i więcej) – rodzina otrzyma dodatkowe 5% dopłaty.

Wszelkie zasady przyznawania dopłat zainteresowanym przedstawił w niedzielę na konferencji minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak. Każda rodzina, w której młodszy małżonek nie przekroczy 35. roku życia, otrzyma 10% dopłaty do kredytu hipotecznego. Na taka sama dopłatę mogą liczyć single, którzy nie przekroczyli 35. roku życia. Jednorazowa dopłata do kredytu hipotecznego w programie „Mieszkanie dla młodych” liczona jest wg wskaźnika 1,0 wartości 1 m w każdym województwie.

Zobacz także: Jak liczona jest powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego?

Wskaźniki dopłat ustalane są dwa razy do roku w każdym województwie. Wskaźniki wyliczane są na podstawie przeciętego kosztu budowy 1m kw. powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego określanego przez Urząd Statystyczny, który dodatkowo powiększony jest o wartość robót wykończeniowych.

Zobacz także: Ostatnie miesiące „Rodziny na Swoim” a rynek mieszkaniowy

Różnice między programem „Rodziną na Swoim” a „Mieszkanie dla Młodych”

Jak powiedział minister Piotr Styczeń program „Mieszkanie dla Młodych” zawiera „komponent rodzinny”, czyli w zależności od tego ile dzieci znajduje się w rodzinie, która stara się o dopłaty, tyle dopłat dostanie rodzina.

- Jeśli ta rodzina ma dziecko bądź dzieci, dostanie dodatkowo 5 proc. wartości kredytu. Jeżeli w ciągu 5 lat w tym mieszkaniu urodzi się trzecie, bądź kolejne dziecko otrzyma dodatkowe 5 proc. do wartości kredytu - wyjaśniał minister.

- W programie "Mieszkanie dla Młodych" dzięki temu, że mniejszy będzie zaciągnięty kredyt, niższe będą także kwoty odsetek do spłacenia – powiedział wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Piotr Styczeń.

Fot. Kalbud Deweloper

Zobacz także: Wnętrza projektu Macieja Zienia

Zobacz także: Zakup wymarzonego mieszkania – poradnik

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kalbud Deweloper
Kalbud Deweloper

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama