reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jaki los czeka inwestycję Miasteczko Wilanów?

Jaki los czeka inwestycję Miasteczko Wilanów?

Miasteczko Wilanów jest jedną z największych inwestycji w Polsce, dlatego jej losy są śledzone z wielkim zainteresowaniem. Czy Miasteczko Wilanów stanie się tzw. sypialnią miasta, czy będzie nowoczesnym elementem miasta.

Historia Miasteczka Wilanów rozpoczyna się w momencie, gdy SGGW zdecydowała się sprzedać część Pól Wilanowskich. Wtedy powstał projekt realizacji największego osiedla mieszkaniowego. Projekt tej inwestycji stworzył Guy Castelain Perry – miało to być miasto w mieście, z siecią ulic, parkami, infrastrukturą społeczną i handlową. Budowa rozpoczęła się w 2003 roku, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego wysokość budynków nie mogła przekraczać 20 m i musiała komponować się z Pałacem Wilanowskim.

Zobacz także: Jak wybrać dewelopera?

– W ciągu ostatniej dekady powstało osiedle, wybudowane przez kilkanaście firm deweloperskich. I mimo że nadal wyróżnia się ono „in plus” na tle innych polskich inwestycji mieszkaniowych, pierwotne założenia znacznie się rozmyły – z każdym rokiem zabudowa się zagęszcza, niektórzy inwestorzy chcą grodzić osiedla, mieszkańcy nie mogą się doczekać na przedszkola i szkoły, brakuje stref publicznych i zieleni, siatka dróg i połączenia komunikacyjne są wciąż niewystarczające – mówi Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

O poprawę sytuacji 8 tysięcy mieszkańców zabiega m.in. Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów, które po kilku latach starań uzyskało zgodę na budowę pierwszych placówek oświatowych. Na gruncie wykupionym przez miasto od deweloperów, przy ul. Ledóchowskiej, powstanie przedszkole dla 250 dzieci (budowa powinna rozpocząć się jeszcze w 2012 roku), a następnie szkoła podstawowa dla 500 uczniów (planowane rozpoczęcie budowy – 2014 r). W dalszych planach jest jeszcze żłobek dla setki maluchów oraz gimnazjum dla 340 dzieci. Budowa tych placówek jest konieczna, ponieważ szacuje się, że w Miasteczku Wilanów będzie mieszkało 40 tys. mieszkańców, z czego większość to młode małżeństwa.

Zobacz także: Mieszkania bezczynszowe – plusy i minusy

Jakie inwestycje są realizowane?

W tej chwili w Miasteczku Wilanów prowadzonych jest kilka inwestycji. Deweloper Robyg  ciągle buduje Nową Rezydencję Królowej Marysieńki i Osiedle Zdrowa. Ta pierwsza składa się z dziesięciu etapów, obecnie realizowany jest etap siódmy. Zakończenie budowy zaplanowano na II kwartał 2013 r. Równocześnie powstają II i III część Osiedla Zdrowa. Obie powinny być gotowe do końca 2012 roku.

Villę Siena (jest ona częścią kompleksu Nowy Wilanów) realizuje deweloper Qualia, planowany koniec inwestycji to jesień 2012 roku.

Zobacz także: Gdzie można kupić luksusowe nieruchomości?

Przy Al. Rzeczypospolitej, głównej arterii Miasteczka, prowadzącej do Świątyni Opatrzności Bożej, powstają Apartamenty Syrena.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Miasteczko Wilanów Fot. Materiały prasowe
Miasteczko Wilanów Fot. Materiały prasowe

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama