reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Niskie ceny mieszkań w centrum: czy warto skorzystać z okazji?

Niskie ceny mieszkań w centrum: czy warto skorzystać z okazji?

Niskie ceny mieszkań w centrum dużych miast nie zawsze świadczą o dobrej okazji. Jaka jest przeciętna cena mieszkania w centrum? I dlaczego niska cena wcale nie musi być okazyjna?

Niskie ceny mieszkań w centrum miasta należą do rzadkości. W tej części miasta zwyczajowo budowane są mieszkania o wysokim standardzie, są dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta i zapewniają łatwy dostęp do rozrywki i usług. Właśnie te czynniki kształtują cenę mieszkania w centrum. W niektórych przypadkach ceny lokali mieszkalnych znajdujących się w ścisłym centrum mogą wywołać zawroty głowy. Modelowym przykładem są mieszkania w centrum Warszawy. W dzielnicy Śródmieście w marcu bieżącego roku w ofercie deweloperów znajdowały się apartamenty w cenie nawet w okolicach 7 mln zł. Prawie analogiczna sytuacja jest w Krakowie, jednak ceny są niższe i zaczynają się od 4 mln, a kończą się na poziomie 6 mln.

Zobacz także: Luksusowe apartamenty na topie

Warto zaznaczyć, że tak drogie mieszkania mimo wszystko stanowią wyjątek. Średnia cena mieszkania w centrum przewyższa tę z innych dzielnic, zazwyczaj dwukrotnie. W Warszawie cena takiego mieszkania z rynku pierwotnego wynosi 18 tys. zł za metr kwadratowy, natomiast dla pozostałych dzielnic średnia cena wynosi 8,3 tys. zł/mkw. Na krakowskim Starym Mieście średnia cena wynosiła w I kwartale 2012 r. 10,6 tys. zł/mkw., a stawka dla całego miasta wyniosła w tym samym czasie 6,9 tys. zł/mkw.

Oczywiście nawet w centrum miasta można znaleźć mieszkania, które będą miały podobną stawkę cenową do tej z pozostałych dzielnic. Zarówno w przypadku warszawskiego Śródmieścia, jak i na krakowskim Starym Mieście można było spotkać lokale, których stawki kształtowały się już w okolicach 7 tys. zł/mkw. Jak widzimy taką ofertę, jesteśmy przekonani o jej atrakcyjnym charakterze. Im bardziej okazyjna wydajne nam się cena, tym bardziej dokładnie powinniśmy się przyjrzeć takiemu mieszkaniu. Taka cena powinna być dla nas wskazówką – sprawdźmy standard wykończenia mieszkania i położenie (może się okazać, że nie jest to ścisłe centrum miasta, lecz jego obrzeże, a co za tym może być spora odległość od sklepów, terenów zielonych, kin i teatrów). Dlatego mieszkanie w centrum miasta z atrakcyjną ceną lepiej dokładnie sprawdzić.

Zobacz także: Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Centrum Warszawy. Fot. Fotolia
Centrum Warszawy. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama