REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wieżowce Warszawy takie jak Złota 44, Warsaw Spire, Cosmopolitan oraz wieżowiec Mennicy Polskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Powstają w nich wyjątkowe i elegancie apartamenty, sale konferencyjne oraz biura wyposażone w najnowocześniejsze i ekskluzywne sprzęty. Sprawdź, jakie udogodnienia można spotkać w najbardziej znanych wieżowcach Warszawy.

Złota 44 – Żagiel Libeskinda

Najwyższym warszawskim wieżowcem, będącym jeszcze w budowie jest Złota 44. Jest to neomodernistyczny budynek mieszkalny projektu Daniela Libeskinda. Powierzchnia całkowita Złotej 44 wynosi 79 000 m2, w tym 71 500 m2 to powierzchnia użytkowa. Z najwyższych pięter Złotej 44 widać m.in. takie budynki jak: Warsaw Trade Tower, Rondo 1, hotel InterContinental, hotel Mariott, czy Warsaw Financial Center. Żagiel Libeskinda będzie miał 54 piętra i 192 m wysokości. Dla porównania Pałac Kultury i Nauki, wciąż najwyższy budynek w stolicy, wraz z iglicą ma 231 m wysokości (ale tylko 188 metrów do dachu). Złota 44 będzie jednym z najwyższych wieżowców w Polsce. Z pośród 251 lokali mieszkalnych powierzchnie apartamentów będą wynosić od 61 do 375 m2. Projektantem ekskluzywnych wnętrz jest Patrycja Zaczyńska. Każde z wnętrz charakteryzować będzie oryginalność i nowoczesność. Szklany Żagiel jest najbardziej luksusową inwestycją mieszkalną w Polsce.

REKLAMA

Zobacz także: Wnętrza apartamentów na Złotej 44

Warsaw Spire

Kolejnym warszawskim wieżowcem jest Warsaw Spire powstający na Woli. Jest to kompleksowy budynek biurowy konferencyjny, będzie to jeden z najbardziej oryginalnych biurowców w stolicy.  Wykonawcą tego neomodernistycznego projektu jest Pracownia Jaspers & Eyers. Powierzchnia całkowita Warsaw Spire będzie wynosić 104 300 m2 w tym 96 000 m2 powierzchni biurowej i 60 000 m2 użytkowej. Budynek wykonany ze stali i szkła ma stać się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta. Warsaw Spire będzie miał 220 m wysokości całkowitej, 54 kondygnacje oraz 5 poziomów garaży podziemnych na 1200 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy jest planowane na styczeń 2014 roku. Wieżowiec ma się wyróżniać zastosowaniem najnowszych technologii i wyjątkowym  designem. Ponadto budynek został zaprojektowany zgodnie ze standardami Eko-certyfikatu BREEAM.

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Cosmopolitan – Twarda 2/4

REKLAMA

Poza Złotą 44 i Warsaw Spire, w śródmieściu powstaje wieżowiec o nazwie Cosmopolitan. Ma być to budynek zarówno mieszkalny jak i konferencyjny, biurowy i handlowo-usługowy. Zakończenie jego budowy przewidziane jest na grudzień 2013 roku. Budynek zaprojektował Helmut Jahn architekt, który zaprojektował m.in. Sony Center w Berlinie. Całkowita powierzchnia wieżowca Cosmopolitan to 53 000 m2 w tym 30 000 m2 to powierzchnia użytkowa. Budynek będzie miał 160 m wysokości i 43 kondygnacje nadziemne oraz 4 kondygnacje podziemne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W wysokościowcu będzie znajdować się 250 lokali mieszkalnych, 146 lokali hotelowych oraz 299 miejsc parkingowych. Część nadziemna budynku będzie się dzielić na 2 części – niższą, w której znajdzie się czteropiętrowy biurowiec i wyższą – mieszkalną. W części biurowej będą znajdować się sale konferencyjne, restauracje, bar i centrum gimnastyczne. Przewidziano też luksusowy hotel. Pokoje hotelowe będą znajdować się na poziomie od 16. do 42. piętra  – łącznie będzie ich 176.  Na ostatniej kondygnacji przewidziano też 140-metrowy apartament prezydencki.

Wieżowiec Mennicy Polskiej

Obecnie budowany Wieżowiec Mennicy Polskiej usytuowany na Woli to kompleks biurowo-konferencyjny. Budynek będzie miał 130 m wysokości. Autorem projektu jest pracownia JEMS Architekci. Modernistyczny wieżowiec Mennicy Polskiej będzie miał 36 kondygnacji w tym 5 kondygnacji podziemnych.  Zakończenie jego budowy jest przewidziane na luty 2014 roku.

Oprócz tego modernistycznego budynku Mennica Polska planuje jeszcze wybudowanie 50-metrowego biurowca na skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Żelaznej. Zespół budynków biurowo-usługowych, miałby wtedy ok. 103 000 m2  powierzchni całkowitej. Jednak ten projekt jest jeszcze odległy, ponieważ Mennica Polska decyzje w sprawie budowy wiąże z przyjęciem przez Polskę euro.

Zobacz także: Apartamentowiec Złota 44 – warszawski drapacz chmur: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA