| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Wieżowce Warszawy

Wieżowce Warszawy

Wieżowce Warszawy takie jak Złota 44, Warsaw Spire, Cosmopolitan oraz wieżowiec Mennicy Polskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Powstają w nich wyjątkowe i elegancie apartamenty, sale konferencyjne oraz biura wyposażone w najnowocześniejsze i ekskluzywne sprzęty. Sprawdź, jakie udogodnienia można spotkać w najbardziej znanych wieżowcach Warszawy.

Złota 44 – Żagiel Libeskinda

Najwyższym warszawskim wieżowcem, będącym jeszcze w budowie jest Złota 44. Jest to neomodernistyczny budynek mieszkalny projektu Daniela Libeskinda. Powierzchnia całkowita Złotej 44 wynosi 79 000 m2, w tym 71 500 m2 to powierzchnia użytkowa. Z najwyższych pięter Złotej 44 widać m.in. takie budynki jak: Warsaw Trade Tower, Rondo 1, hotel InterContinental, hotel Mariott, czy Warsaw Financial Center. Żagiel Libeskinda będzie miał 54 piętra i 192 m wysokości. Dla porównania Pałac Kultury i Nauki, wciąż najwyższy budynek w stolicy, wraz z iglicą ma 231 m wysokości (ale tylko 188 metrów do dachu). Złota 44 będzie jednym z najwyższych wieżowców w Polsce. Z pośród 251 lokali mieszkalnych powierzchnie apartamentów będą wynosić od 61 do 375 m2. Projektantem ekskluzywnych wnętrz jest Patrycja Zaczyńska. Każde z wnętrz charakteryzować będzie oryginalność i nowoczesność. Szklany Żagiel jest najbardziej luksusową inwestycją mieszkalną w Polsce.

Zobacz także: Wnętrza apartamentów na Złotej 44

Warsaw Spire

Kolejnym warszawskim wieżowcem jest Warsaw Spire powstający na Woli. Jest to kompleksowy budynek biurowy konferencyjny, będzie to jeden z najbardziej oryginalnych biurowców w stolicy.  Wykonawcą tego neomodernistycznego projektu jest Pracownia Jaspers & Eyers. Powierzchnia całkowita Warsaw Spire będzie wynosić 104 300 m2 w tym 96 000 m2 powierzchni biurowej i 60 000 m2 użytkowej. Budynek wykonany ze stali i szkła ma stać się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta. Warsaw Spire będzie miał 220 m wysokości całkowitej, 54 kondygnacje oraz 5 poziomów garaży podziemnych na 1200 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy jest planowane na styczeń 2014 roku. Wieżowiec ma się wyróżniać zastosowaniem najnowszych technologii i wyjątkowym  designem. Ponadto budynek został zaprojektowany zgodnie ze standardami Eko-certyfikatu BREEAM.

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Cosmopolitan – Twarda 2/4

Poza Złotą 44 i Warsaw Spire, w śródmieściu powstaje wieżowiec o nazwie Cosmopolitan. Ma być to budynek zarówno mieszkalny jak i konferencyjny, biurowy i handlowo-usługowy. Zakończenie jego budowy przewidziane jest na grudzień 2013 roku. Budynek zaprojektował Helmut Jahn architekt, który zaprojektował m.in. Sony Center w Berlinie. Całkowita powierzchnia wieżowca Cosmopolitan to 53 000 m2 w tym 30 000 m2 to powierzchnia użytkowa. Budynek będzie miał 160 m wysokości i 43 kondygnacje nadziemne oraz 4 kondygnacje podziemne.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »