REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy feng shui może pomóc w sprzedaży domów?

Bożena  Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Dom. Fot. Fotolia
Dom. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż domu możemy wspomóc przez pewne działania wynikające z zasad feng shui. Jak wykorzystać naukę feng shui do sprzedaży domu? Co można zrobić, a czego należy unikać?

REKLAMA

Sceptycy na pewno wątpią w to, że feng shui może pomóc w sprzedaży domów. Jednak zamiast wydawać sądy warto sprawdzić, jak jest naprawdę. Zapewne coś w tym jest, że niektóre nieruchomości szybciej znajdują nabywców, a inne pozostają na rynku bardzo długo. Miałam okazję obejrzeć wiele domów i wiele mieszkań. Miałam też okazję wprowadzać w nich czasami drobne, a czasami dość poważne zmiany. Jak myślicie, dlaczego? Zawsze był ten sam powód. Ludzie czuli, że ich domy lub mieszkania z jakiegoś powodu im nie

REKLAMA

Czasami zastosowanie tylko podstawowych wskazówek feng shui potrafi zdziałać cuda. Musimy pamiętać, że wnętrza feng shui muszą być nastawione na energię, która powinna swobodnie krążyć po całym domu, gdyż tylko wtedy jest w stanie stworzyć taki klimat we wnętrzu, w którym ludzie bardzo dobrze się czują. Najważniejsze jednak jest pierwsze wrażenie, jakie robi nieruchomość a szczególnie ta, która jest wystawiona do sprzedaży. Taka nieruchomość jest trochę jak witryna w sklepie. Tylko ładna, czysta, dobrze oświetlona i z interesującą wystawą przyciągnie uwagę klienta.

Zobacz także: Wybór odpowiedniego mieszkania – podstawowe zasady

Tak więc nie ma znaczenia czy chodzi o zakup, czy o sprzedaż nieruchomości. Feng shui pomoże wszystkim zaangażowanym stronom. A nieruchomość poddana metamorfozie przy użyciu sztuki feng shui zapadnie w serca i w umysły klientów. Na co zwrócić uwagę?

– Ważną wskazówką przy sprzedaży nieruchomości jest zadbanie o to, żeby wejście do budynku lub mieszkania było czyste, sprawne i wygodne. Zawsze potencjalnego klienta prowadzimy od głównego wejścia. Wszystkie okazje w feng shui wchodzą głównym wejściem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jakie mieszkania można kupić przy metrze?


REKLAMA

– Bardzo ważne jest to, co klient zobaczy po otwarciu drzwi wejściowych. Zadbajmy o to, żeby to nie było lustro ani nic, co należy do poprzedniego właściciela. Wszystkie osobiste rzeczy takie jak zdjęcia, pamiątki i rzeczy z imieniem poprzedniego właściciela powinny być usunięte z całego domu. Potencjalni nabywcy szukają nieruchomości czystej energetycznie.

– Pamiętajmy, żeby nieruchomość przeznaczoną do sprzedaży pozbawić energii poprzednich właścicieli. Szczególnie wtedy, kiedy w domu czuć napięcie. Taki dom najpierw trzeba dobrze wywietrzyć. Później zneutralizować energię używając aromaterapii. Możemy posłużyć się kadzidełkami albo odświeżaczami powietrza w sprayu. Najlepsze zapachy to mieszanka trawy cytrynowej, eukaliptusa i rozmarynu wymieszana z wodą i rozprowadzona po całej nieruchomości.

Zobacz także: Jakie mieszkania są najbardziej poszukiwane?

– Wykorzystajmy też magię światła słonecznego. Dom powinien być pokazany w najlepszym świetle. Na spotkanie z klientem najlepiej umawiać się w słoneczny dzień i w takich godzinach, kiedy wiemy, że słońce ładnie oświetla wnętrza. Dzięki temu zyskamy dodatkowe argumenty, aby przekonać klienta do konkretnej nieruchomości.

– Dodanie różnych drobnych elementów w aranżacji wnętrza i usunięcie zbędnych krzykliwych drobiazgów zmieni pomieszczenia w oazę spokoju i relaksu. Być może warto powiesić w korytarzu mały kryształ, który wypełni wnętrze swoją świeżą energią.

Jeśli kupujesz dom lub mieszkanie z drugiej ręki zadaj pytanie, dlaczego ta nieruchomość jest na rynku? Dlaczego poprzedni właściciele wyprowadzili się? Nieruchomości, które są na rynku w wyniku rozwodów, bankructwa, eksmisji lub przemocy nie są polecane przez feng shui do zakupu. Negatywna energia we wnętrzu takiej nieruchomości wiąże się ze znacznymi zmianami, jakich trzeba dokonać, żeby można było wprowadzić korzystną energię i później w niej zamieszkać. Taki dom lub mieszkanie mogą mieć zły układ Wędrującej Gwiazdy.

Zobacz także: Czy chętnie kupujemy mieszkanie na etapie „dziury w ziemi”?


Szukaj nieruchomości, która jest sprzedawana z powodu awansu i wyjazdu do innego miasta lub przeprowadzki do większego domu, np. z powodu powiększającej się rodziny. Sprzyjające okoliczności i szczęście znajdują odzwierciedlenie w energii domu. Taki dom będzie szczęśliwy dla każdego, kto w nim zamieszka.

Zobacz także: Ile miejsc postojowych przypada na mieszkanie?

Nie wszystkie nieruchomości można poddać metamorfozie stosując feng shui. Część złego feng shui domu kryje się w jego najbliższym otoczeniu. Nieruchomości, które znajdują się naprzeciwko cmentarza, kościoła lub szpitala to nie są idealne miejsca. Domy przy ulicach bardzo ruchliwych mogą nas wyczerpywać nadmiarem energii, a te przy ślepych ulicach mogą powodować zniechęcenie i przygnębienie spowodowane zastojem energii.

Tych kilka wskazówek dla sprzedających i dla kupujących nieruchomość to tylko wierzchołek góry, jaką jest sztuka feng shui, którą stosujemy aranżując swoją przestrzeń i nie zastąpią profesjonalnej konsultacji. Ale przecież nie wszyscy korzystają z usług konsultanta feng shui, a żyją szczęśliwie w cudownych miejscach. Być może intuicyjnie stosujemy w życiu zasady feng shui.

Zobacz także: Gdzie można znaleźć najtańsze mieszkania?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA