Kategorie

Czy feng shui może pomóc w sprzedaży domów?

Bożena Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Dom. Fot. Fotolia
Fotolia
Sprzedaż domu możemy wspomóc przez pewne działania wynikające z zasad feng shui. Jak wykorzystać naukę feng shui do sprzedaży domu? Co można zrobić, a czego należy unikać?
Reklama

Sceptycy na pewno wątpią w to, że feng shui może pomóc w sprzedaży domów. Jednak zamiast wydawać sądy warto sprawdzić, jak jest naprawdę. Zapewne coś w tym jest, że niektóre nieruchomości szybciej znajdują nabywców, a inne pozostają na rynku bardzo długo. Miałam okazję obejrzeć wiele domów i wiele mieszkań. Miałam też okazję wprowadzać w nich czasami drobne, a czasami dość poważne zmiany. Jak myślicie, dlaczego? Zawsze był ten sam powód. Ludzie czuli, że ich domy lub mieszkania z jakiegoś powodu im nie

Czasami zastosowanie tylko podstawowych wskazówek feng shui potrafi zdziałać cuda. Musimy pamiętać, że wnętrza feng shui muszą być nastawione na energię, która powinna swobodnie krążyć po całym domu, gdyż tylko wtedy jest w stanie stworzyć taki klimat we wnętrzu, w którym ludzie bardzo dobrze się czują. Najważniejsze jednak jest pierwsze wrażenie, jakie robi nieruchomość a szczególnie ta, która jest wystawiona do sprzedaży. Taka nieruchomość jest trochę jak witryna w sklepie. Tylko ładna, czysta, dobrze oświetlona i z interesującą wystawą przyciągnie uwagę klienta.

Zobacz także: Wybór odpowiedniego mieszkania – podstawowe zasady

Tak więc nie ma znaczenia czy chodzi o zakup, czy o sprzedaż nieruchomości. Feng shui pomoże wszystkim zaangażowanym stronom. A nieruchomość poddana metamorfozie przy użyciu sztuki feng shui zapadnie w serca i w umysły klientów. Na co zwrócić uwagę?

– Ważną wskazówką przy sprzedaży nieruchomości jest zadbanie o to, żeby wejście do budynku lub mieszkania było czyste, sprawne i wygodne. Zawsze potencjalnego klienta prowadzimy od głównego wejścia. Wszystkie okazje w feng shui wchodzą głównym wejściem.

Zobacz także: Jakie mieszkania można kupić przy metrze?


Reklama

– Bardzo ważne jest to, co klient zobaczy po otwarciu drzwi wejściowych. Zadbajmy o to, żeby to nie było lustro ani nic, co należy do poprzedniego właściciela. Wszystkie osobiste rzeczy takie jak zdjęcia, pamiątki i rzeczy z imieniem poprzedniego właściciela powinny być usunięte z całego domu. Potencjalni nabywcy szukają nieruchomości czystej energetycznie.

– Pamiętajmy, żeby nieruchomość przeznaczoną do sprzedaży pozbawić energii poprzednich właścicieli. Szczególnie wtedy, kiedy w domu czuć napięcie. Taki dom najpierw trzeba dobrze wywietrzyć. Później zneutralizować energię używając aromaterapii. Możemy posłużyć się kadzidełkami albo odświeżaczami powietrza w sprayu. Najlepsze zapachy to mieszanka trawy cytrynowej, eukaliptusa i rozmarynu wymieszana z wodą i rozprowadzona po całej nieruchomości.

Zobacz także: Jakie mieszkania są najbardziej poszukiwane?

– Wykorzystajmy też magię światła słonecznego. Dom powinien być pokazany w najlepszym świetle. Na spotkanie z klientem najlepiej umawiać się w słoneczny dzień i w takich godzinach, kiedy wiemy, że słońce ładnie oświetla wnętrza. Dzięki temu zyskamy dodatkowe argumenty, aby przekonać klienta do konkretnej nieruchomości.

– Dodanie różnych drobnych elementów w aranżacji wnętrza i usunięcie zbędnych krzykliwych drobiazgów zmieni pomieszczenia w oazę spokoju i relaksu. Być może warto powiesić w korytarzu mały kryształ, który wypełni wnętrze swoją świeżą energią.

Jeśli kupujesz dom lub mieszkanie z drugiej ręki zadaj pytanie, dlaczego ta nieruchomość jest na rynku? Dlaczego poprzedni właściciele wyprowadzili się? Nieruchomości, które są na rynku w wyniku rozwodów, bankructwa, eksmisji lub przemocy nie są polecane przez feng shui do zakupu. Negatywna energia we wnętrzu takiej nieruchomości wiąże się ze znacznymi zmianami, jakich trzeba dokonać, żeby można było wprowadzić korzystną energię i później w niej zamieszkać. Taki dom lub mieszkanie mogą mieć zły układ Wędrującej Gwiazdy.

Zobacz także: Czy chętnie kupujemy mieszkanie na etapie „dziury w ziemi”?


Szukaj nieruchomości, która jest sprzedawana z powodu awansu i wyjazdu do innego miasta lub przeprowadzki do większego domu, np. z powodu powiększającej się rodziny. Sprzyjające okoliczności i szczęście znajdują odzwierciedlenie w energii domu. Taki dom będzie szczęśliwy dla każdego, kto w nim zamieszka.

Zobacz także: Ile miejsc postojowych przypada na mieszkanie?

Nie wszystkie nieruchomości można poddać metamorfozie stosując feng shui. Część złego feng shui domu kryje się w jego najbliższym otoczeniu. Nieruchomości, które znajdują się naprzeciwko cmentarza, kościoła lub szpitala to nie są idealne miejsca. Domy przy ulicach bardzo ruchliwych mogą nas wyczerpywać nadmiarem energii, a te przy ślepych ulicach mogą powodować zniechęcenie i przygnębienie spowodowane zastojem energii.

Tych kilka wskazówek dla sprzedających i dla kupujących nieruchomość to tylko wierzchołek góry, jaką jest sztuka feng shui, którą stosujemy aranżując swoją przestrzeń i nie zastąpią profesjonalnej konsultacji. Ale przecież nie wszyscy korzystają z usług konsultanta feng shui, a żyją szczęśliwie w cudownych miejscach. Być może intuicyjnie stosujemy w życiu zasady feng shui.

Zobacz także: Gdzie można znaleźć najtańsze mieszkania?

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Dom
  1 sty 2000
  8 maja 2021
  Zakres dat:

  Sąd Najwyższy wydał decyzję ws. kredytów frankowych

  Kredyty frankowe. Sąd Najwyższy uznał, że roszczenia banku i konsumenta są niezależne, nie ulegają automatycznie wzajemnej kompensacji. W opinii sądu bank może żądać zwrotu świadczenia od chwili, w której umowa kredytu stała się trwale bezskuteczna, co wyznacza bieg przedawnienia.

  Jaka jest stopa zwrotu z wynajmu mieszkań?

  Wynajem mieszkania. W ostatnich latach popyt na rynku mieszkaniowym istotnie napędzały osoby, które chciały zainwestować w wynajem. Stopy zwrotu z takiego zakupu były znacznie wyższe niż oprocentowanie lokat, a rosnące dynamicznie ceny mieszkań zachęcały do inwestycji.

  Drewniane konstrukcje szkieletowe coraz popularniejsze

  Drewniane konstrukcje szkieletowe to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród polskich inwestorów. Eksperci nie mają wątpliwości, że drewno na dobre wróciło do łask.

  Wyrok SN ws. kredytów frankowych a sektor bankowy

  Umowy kredytu frankowego. Zdaniem Związku Banków Polskich niekorzystne dla banków rozstrzygnięcia SN ws. kredytów frankowych oznaczałyby upadek części sektora bankowego. Banki nie byłyby w stanie finansować bieżących potrzeb gospodarki.

  Ceny mieszkań wzrosły od 7 do 13 proc.

  Ceny mieszkań. W ciągu roku ceny transakcyjne mieszkań na rynku wtórnym wzrosły od 7 do 13 proc., najwyższe wzrosty odnotowano w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu, najniższe w Warszawie - wynika z Barometru Metrohouse i Gold Finance. W dalszym ciągu duży jest udział zakupów w celach inwestycyjnych.

  Instalacja fotowoltaiczna - co warto wiedzieć?

  Fotowoltaika. Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej? Gdzie montować panele? Jak sprawdza się instalacja w zależności od pogody? Jakie formalności trzeba spełnić, z jakimi kosztami się liczyć?

  Pieniądze z KPO na termomodernizację budynków na wsi

  Termomodernizacja budynków na wsi. Z budżetu Krajowego Planu Odbudowy (KPO) będą wspierane inwestycje mieszkańców wsi m.in. w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, termomodernizację budynków szkół, bibliotek i domów kultury.

  Wyrok TSUE w sprawie frankowiczów – co zmienia?

  Kredyty frankowe - kolejne orzeczenia TSUE. Z wielkiej chmury mały deszcz”, „rozczarowanie”, „remis bez zwycięzcy” – to wybrane nagłówki z komunikatów medialnych. Zaskoczenie? Bynajmniej.

  Pierwszy całkowicie wydrukowany dom

  Wydrukowany domu. Holenderskie małżeństwo zamieszkało w pierwszym domu, który został w pełni wydrukowany na drukarce 3D. Jego twórcy wierzą, że może wyznaczyć trend w budownictwie mieszkalnym - poinformował "The Guardian".

  Jak duże są największe mieszkania deweloperskie?

  Duże mieszkania deweloperskie. Jaką powierzchnię mają największe mieszkania w ofercie deweloperów? W których projektach je znajdziemy? Ile kosztują? Oto sonda przeprowadzona wśród deweloperów.

  Nasiona i kompost w zamian za elektrośmieci

  Elektrośmieci. Nasiona łąk kwietnych i kompost można otrzymać w zamian ze elektrośmieci w Katowicach. Akcję współorganizują władze miasta i Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, aby ograniczyć ilość takich odpadów wyrzucanych w nieprzeznaczonych do tego miejscach.

  Gdzie kupimy mieszkania z ogródkami?

  Mieszkania z ogródkiem. W których osiedlach znajdziemy mieszkania z ogródkami? Jaką powierzchnię mają największe? W jakich cenach oferowane są takie lokale? Oto sonda przeprowadzona wśród deweloperów.

  Kredyty frankowe. TSUE zweryfikował wiele mitów

  Kredyty frankowe. Wyrok TSUE nie przyniósł przełomu w sprawach kredytów frankowych, a tylko potwierdził dotychczasowe orzecznictwo. Trybunał nie rozstrzygnął jednej z najważniejszych kwestii, dotyczącej możliwości żądania przez bank wynagrodzenia za korzystanie z kapitału oraz przedawnienia roszczeń banku w przypadku unieważnienia umowy, i odsyła w nich do sądów krajów.

  Reforma planowania przestrzennego - likwidacja tzw. wuzetek

  Planowana reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego wyeliminuje tzw. wuzetki, czyli wydawanie decyzji o warunkach zabudowy - podkreśliła w piątek 30 kwietnia 2021 r. wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

  Dla kogo będą budować deweloperzy?

  Wynajem instytucjonalny mieszkań (PRS). Globalny kapitał inwestycyjny, poszukujący bezpiecznych opcji na rynkach nieruchomości stawia dziś na mieszkaniówkę. Polska jest na celowników największych, światowych graczy inwestujących w sektorze PRS.

  Nieruchomości - kupować, sprzedawać czy czekać na lepszy moment?

  Decyzji o zakupie mieszkania czy domu nie warto odkładać na później, gdyż ich ceny będą stale rosnąć, zaś bardzo niskie stopy procentowe stwarzają obecnie wyjątkowo korzystne warunki dla kredytobiorców – stwierdzili uczestnicy debaty „Nieruchomości - kupować, sprzedawać czy czekać na lepszy moment?”, zorganizowanej przez PAP.

  Plan miejscowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

  Plan miejscowy, czyli lektura obowiązkowa każdego amatora własnego M. Niezależnie od tego, czy mieszkanie kupujemy na własne potrzeby, dla dorastających dzieci, czy też w celach zarobkowo-lokacyjnych pod wynajem, zawsze stanowi to inwestycję. Tymczasem jak wiadomo, jakakolwiek jej odmiana ma to do siebie, że można na niej nie tylko zarobić, ale również stracić. Czy staranna lektura planu miejscowego poprzedzająca ostateczną decyzją transakcyjną może uchronić nabywcę przed niefortunną wpadką inwestycji mieszkaniowej?

  Kredyty frankowe - zawiniły nie tylko banki

  Kredyty frankowe. W sprawie kredytów frankowych zawiniły nie tylko banki, ale także instytucje nadzoru, a nawet klienci, dlatego potrzebne jest porozumienie w tej sprawie, by polski system bankowy pozostał silny i innowacyjny - uważa dr Urszula Wysocka z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

  Co dla frankowiczów zmienia wyrok TSUE z 29 kwietnia 2021 r.?

  Kredyty frankowe. W dniu 29 kwietnia 2021 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział w wyroku na pytania w tzw. sprawie kredytu frankowego, które pod koniec 2019 roku zadał Sąd Okręgowy w Gdańsku (wyrok w sprawie C-19/20). Co wynika z tego wyroku TSUE dla polskich frankowiczów?

  Jak deweloperzy oceniają bon mieszkaniowy?

  Bon mieszkaniowy. Czy bon mieszkaniowy, który ma pomóc kupującym mieszkania w pokryciu wkładu własnego do kredytu w formie dopłat lub gwarancji jest dobrym pomysłem? Czy nowa inicjatywa rządu okaże się wsparciem dla nabywców? Oto sonda przeprowadzona wśród deweloperów.

  Niższe opłaty za wywóz śmieci - będą nowe przepisy

  Niższe opłaty za wywóz śmieci Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało 29 kwietnia 2021 r., że w najbliższym czasie do Sejmu trafią kolejne zmiany zaakceptowane przez stronę samorządową, mające m.in. obniżyć koszty funkcjonowania systemu odpadowego dla mieszkańców.

  Kredyty frankowe podlegają przepisom prawa krajowego - wyrok TSUE

  Kredyty frankowe. 29 kwietnia 2021 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok, w którym orzekł, że skutki stwierdzenia przez sąd istnienia nieuczciwego warunku w umowie dotyczącej kredytu indeksowanego we franku szwajcarskim podlegają przepisom prawa krajowego, przy czym kwestia utrzymywania się w mocy takiej umowy powinna być oceniana przez sąd krajowy.

  Co z zebraniami wspólnoty mieszkaniowej w czasie epidemii?

  Zebrania wspólnoty mieszkaniowej. Czy zebranie wspólnoty mieszkaniowej jest spotkaniem służbowym w rozumieniu rozporządzenia RM o nakazach i zakazach i czy może zostać zorganizowane. Jeden z dzwoniących na infolinię Rzecznika Praw Obywatelskich poinformował, że zarząd jego wspólnoty odmawia zorganizowania spotkania, bo w rozporządzeniu nie jest wymienione.

  Nowy rekord sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym

  Sprzedaż nowych mieszkań. Nowy kwartalny rekord sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym. W I kwartale 2021 r. sprzedaż nowych mieszkań była wyższa o 40 proc. kwartał do kwartału.

  Obniżka czynszu dla najemców w galeriach handlowych

  Obniżka czynszu dla najemców w galeriach handlowych. Najemcy sklepów w galeriach handlowych w czasie lockdownu otrzymają obniżkę czynszu w wysokości 80 proc., a przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne pomoc finansową - zakłada projekt ustawy przyjęty przez rząd - poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Pomoc obejmie także branżę turystyczną.