reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Condohotele w Polsce

Condohotele w Polsce

Condohotele w Polsce stają się coraz popularniejszą formą lokaty kapitału, dostępną do niedawna tylko w zagranicznych kurortach. Czy condohotele sprawdzą się Polsce?

Pomysł condohoteli powstał 20 lat temu na Florydzie, następnie rozwinął się w krajach położonych nad Morzem Śródziemnym i trafił także do Polski. Decydując się na inwestycję w condohotele, nie należy nastawiać się na ogromne zyski, ponieważ są one porównywalne do zysków z lokaty bankowej. W Polsce, podobnie jak w innych państwach, na początku właściciel takiego lokalu osiąga stały, pewny dochód. Zapewniona początkowa stopa zwrotu przeważnie znajduje się w przedziale od 5% do 9% przez okres od 2 do nawet 4 lat. Po upływie tego czasu przychody są dzielone pomiędzy właścicieli poszczególnych apartamentów oraz wyspecjalizowaną firmę zarządzającą obiektem. Oprócz zysków z najmu można także zarobić na wzroście wartości danej nieruchomości. Plusem jest również możliwość spędzenia urlopu we własnym lokalu (przez określoną liczbę dni w roku).

Zobacz także: Inwestycja w condohotele – czy się opłaca?

Condohotele: minusy

Minusem inwestycji w condohotel jest ryzyko związane z obłożeniem danego obiektu i konkretnego apartamentu po upłynięciu czasu, w którym dochód jest gwarantowany. W związku z tym dużo zależy od firmy zarządzającej, ponieważ to ona odpowiada za relacje z najemcami, co przekłada się na przychody. Bardzo ważna jest także odpowiednia lokalizacja i warunki pogodowe. W Polsce trudniej o zyski porównywalne do tych, które można osiągnąć w krajach śródziemnomorskich, w których sezon turystyczny jest zdecydowanie dłuższy niż w naszym klimacie. Z tego względu lepsza może okazać się inwestycja w obiekty położone w górach. W zimie turystów przyciąga śnieg, latem – turystyka piesze i wyczynowa.

Inwestycja w condohotel to pomysł na długoterminową i bezpieczną lokatę kapitału. Może się ona szczególnie opłacać w związku ze zbliżającym się EURO 2012, kiedy napływający turyści będą poszukiwać bazy hotelowej.

Zobacz także: Czym są condohotele i czy warto w nie inwestować?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Condohotele. Fot. Fotolia
Condohotele. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama