reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Prawie 400 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie

Prawie 400 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie

Pod koniec 2011 roku w Warszawie znajdowało się prawie 400 inwestycji mieszkaniowych. To w stolicy deweloperzy zrealizowali najwięcej projektów. Jak kształtuje się oferta mieszkaniowa w innych miastach Polski?

Ostatnie miesiące 2011 roku, w porównaniu do III kwartału, to mniejsza liczba inwestycji deweloperskich, które trafiły do sprzedaży w Warszawie. Mimo to warszawski rynek nieruchomości jest największy w Polsce. Mniej nowych projektów trafiło na rynek w Gdańsku i przede wszystkim w Poznaniu. Inaczej kształtowała się sytuacja na drugim i trzecim rynku mieszkaniowym w Polsce, a więc w Krakowie i we Wrocławiu. W obu tych przypadkach liczba nowych inwestycji wyraźnie wzrosła.

Zobacz także: Osiedle Gemini II: GALERIA

Jednak porównywanie samej liczby inwestycji może być mylące, ponieważ nie zawsze musi się ona przekładać na wielkość oferty mieszkaniowej. Projekty deweloperskie mogą się bardzo różnić. Największe inwestycje deweloperskie powstają w Warszawie. Przeciętny mieszkaniowy projekt deweloperski w stolicy, w którym prowadzona była sprzedaż lokali w okresie od października do grudnia minionego roku, składał się ze 135 jednostek mieszkalnych. W Gdańsku liczba ta wynosiła 116, a we Wrocławiu i w Poznaniu 92. W Łodzi na inwestycję przypadały średnio 84 mieszkania, a w Krakowie 77 mieszkań. Należy dodać, że na wielkość realizowanych projektów wpływ ma również lokalizacja. Duże osiedla zazwyczaj realizowane są w peryferyjnych dzielnicach. Z kolei w centrum, gdzie ziemia jest droższa i trudniej o znalezienie odpowiedniej działki, więcej jest mniejszych inwestycji składających się z kilkunastu, a czasem nawet z kilku mieszkań.

Zobacz także: Osiedle Constans: GALERIA

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Inwestycje mieszkaniowe. Fot. Skaland sp. z o.o.
Inwestycje mieszkaniowe. Fot. Skaland sp. z o.o.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bil

Kancelaria Bil specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców na wszystkich płaszczyznach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama