REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Powstaną nowe biurowce na Woli?

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wola może stać się wkrótce rejonem bardzo atrakcyjnym dla inwestorów. Nowe biurowce na Woli będą powstawać ze względu na budowę drugiej linii metra w tej dzielnicy Warszawy.

W najbliższych latach można spodziewać się dość intensywnego wzrostu oferty na stołecznym rynku biurowym. W Warszawie znajduje się obecnie ponad 3,5 mln mkw. przestrzeni biurowej, a więcej niż 0,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni znajduje się na etapie realizacji. Jeżeli chodzi o lokalizacje nowych inwestycji biurowych, to jednym z głównych kierunków ekspansji na przestrzeni kilku kolejnych lat może stać się Wola.

REKLAMA

Zobacz także: Mokotów Nova – II etap oddany do użytku

Wola atrakcyjna dla inwestorów

Taki rozwój wypadków będzie efektem działania kilku przyczyn. Po pierwsze wysokiej koncentracji powierzchni biurowej w Centralnym Obszarze Biznesu, który ze względu na wysokie ceny gruntów zapewne stanie się domeną dużych i najbardziej spektakularnych projektów biurowych. Relatywnie wysokie stawki czynszu we wspomnianym rejonie mogą sprawić, że dla najemców poszukujących powierzchni biurowej niedaleko ścisłego centrum, ale w bardziej przystępnej cenie, to Wola może stać się wyborem numer dwa ze względu na korzystną lokalizację. Ponadto nie należy również zapominać o tym, że w perspektywie kilku lat dużym atutem tego rejonu stolicy stanie się druga linia metra. Niestety centralny odcinek drugiej linii zapewne nie zostanie ukończony zgodnie z pierwotnym planem do października 2013 r. Można się spodziewać, że opóźnienie najprawdopodobniej wpłynie również na przesunięcie w czasie perspektywy realizacji kolejnych odcinków w tym II D, który ma przebiegać przez Wolę do Bemowa i dalej w stronę Ursusa. Mimo opóźnień to metro zadecyduje o tym, że oczy inwestorów zwrócą się ku temu rejonowi Warszawy.

Zobacz także: Rośnie popularność nieruchomości wakacyjnych


Biurowce wzdłuż linii metra?

Obecnie na terenie Woli znajduje się blisko 220 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a w stadium realizacji następnych około 65 tys. mkw. Z kolei inwestycje aktualnie planowane przez deweloperów obejmują tutaj blisko 85 tys. mkw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Rynek powierzchni biurowych w 2012 r.

Najwięcej obiektów biurowych zlokalizowanych jest na terenach graniczących ze Śródmieściem, z kolei im dalej w stronę Bemowa, tym liczba projektów maleje. Można się spodziewać, że deweloperzy planujący inwestycje biurowe w tym rejonie stolicy będą jednak coraz częściej starali się wybierać lokalizacje położone w sąsiedztwie przyszłych stacji metra. Związane z taką lokalizacją ułatwienia komunikacyjne będą istotnie wpływać na atrakcyjność poszczególnych inwestycji. W związku z tym można zakładać, że w przyszłości dla nowych obiektów biurowych za punkt odniesienia będzie służyła przede wszystkim ulica Górczewska,  wzdłuż której ma przebiegać metro. W chwili obecnej głównym rejonem koncentracji inwestycji biurowych są okolice przyszłych stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Wolska, a więc rejony ulicy Kasprzaka i Przyokopowej. Przy tej ostatniej ulicy zlokalizowana jest między innymi największa z obecnie realizowanych na Woli inwestycji – Wola Center, która będzie oferowała ponad 27,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ponadto dwa kolejne obiekty są budowane przy ulicy Grzybowskiej. Wśród planowanych inwestycji biurowych prym wiedzie ulica Wolska, gdzie w fazie przygotowań znajdują się dwa projekty – Wolska Business Center oraz Park West I, które łącznie będą oferować ponad 23 tys. mkw. przestrzeni biurowej.

Zobacz także: Biurowiec nad morzem

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA