REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Praga Północ i Praga Południe w budowie

PRESTIGE PR
Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na Pradze Północ i Pradze Południe w Warszawie trwają obecnie intensywne prace budowlane związane m.in. z budową drugiej linii metra i ze zbliżającym się Euro 2012. Jak na tym tle kształtuje się oferta mieszkaniowa Pragi Północ i Pragi Południe?

Prawobrzeżna część Warszawy dzięki inwestycjom infrastrukturalnym już wkrótce zyska miano najbardziej dynamicznie rozwijającego się rejonu miasta. Dodatni bilans przekształceń będzie odczuwalny szczególnie na Pradze Południe i Pradze Północ, które już dziś są główną areną zmian w substancji miejskiej. Pierwszy test dzielnice przejdą podczas czerwcowych meczów turnieju Euro 2012 rozgrywanych m.in. na Stadionie Narodowym. Budowa tak dużego kompleksu sportowego już teraz aktywizuje lokalny rynek nieruchomości.

REKLAMA

Rozwój Pragi

W pobliżu obiektu powstaje coraz więcej placówek handlowych, usługowych, a tym samym wzrasta potencjał inwestycyjny okolicznych terenów. Port Praski, w pobliżu którego zlokalizowana będzie stacja metra Stadion, zyska za kilka lat zupełnie nowe oblicze. Zmieni się w wysokiej klasy centrum biznesowe z własną przystanią portową, promenadą i parkiem. Inwestycja, która jest tam planowana, ma tak szeroki zakres, że jej realizacja ma potrwać aż 10 lat.

Zobacz także: Villa Parc: GALERIA

Budowa stadionu zdopingowała też włodarzy miasta do podjęcia prac związanych z rozbudową okolicznej infrastruktury. Ma temu służyć remont stacji kolejowej Warszawa-Stadion, która już za trzy lata zostanie połączona ze stacją linii metra. Z kolei postępujące prace związane z budową podziemnej kolejki stoją u podstaw kolejnych programów rewitalizacji zabytkowych praskich kamienic. Tym razem nie będzie to tylko delikatny lifting, ale gruntowne remonty, które diametralnie zmienią standard, nie tylko poszczególnych budynków, lecz także obraz całej dzielnicy. 

Inwestycja mieszkaniowe na Pradze

Naturalnym procesem towarzyszącym tak dużym zmianom jest wzrost zainteresowania zakupem nieruchomości w tej części miasta. Okazuje się jednak, że istnieją duże różnice w dostępności mieszkań z rynku pierwotnego w każdej z dwóch dzielnic. Podczas gdy na Pradze Południe nabywcy mają do wyboru szeroki wachlarz nowych inwestycji mieszkaniowych, na Pradze Północ asortyment mieszkań jest bardzo ograniczony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Inwestycja mieszkaniowa La Cascade: GALERIA


REKLAMA

Serwis Rynekpierwotny.com podaje, że na terenie Pragi Południe obecnie można wybierać spośród 25 inwestycji, w których dostępnych jest ponad 1,5 tysiąca mieszkań. Według raportu firmy Emmerson w III kwartale 2011 roku dzielnica uplasowała się na czwartym miejscu pod względem liczby sprzedawanych mieszkań. Praga Południe mieści się też w czołówce warszawskich dzielnic pod względem podaży lokali deweloperskich.

Dużym kontrastem wobec takiej oferty jest zasób nowych mieszkań na Pradze Północ. Wybór lokali z pierwszej ręki jest ograniczony jedynie do czterech inwestycji. Łącznie na terenie dzielnicy dostępnych jest 76 gotowych mieszkań. Można je znaleźć w zespole mieszkaniowym Namysłowska, inwestycji Kameralna Praga (ul. Zachariasza) i Praga Tower (ul. Lęborska).

Zobacz także: Patio Avenir: GALERIA

Poza tym przy ulicy Wileńskiej w kwietniu 2011 roku rozpoczęła się budowa nowej inwestycji mieszkaniowej Nowa Wileńska. W projekcie realizowanym przez firmę Budrem powstanie budynek ze 142 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 83 mkw. oraz sieciowa placówka handlowa zlokalizowana przy Alei Solidarności. Ciekawostką, obecnie rzadko spotykaną na rynku nowych mieszkań, jest możliwość zagospodarowania własnego ogródka przez część właścicieli mieszkań (o pow. do 42 mkw.). Budynek zostanie oddany do użytku już za rok, w pierwszym kwartale 2013 roku.

Nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie na Starej Pradze pojawiły się kolejne inwestycje. Działania inwestorów zaktywizują się dopiero, kiedy do tej części miasta będzie można dojechać metrem, które uczni ją bardziej atrakcyjną dla deweloperów. 

Zobacz także: Ekologiczne osiedla – sprawdzą się w Polsce?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

REKLAMA

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA