reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Osiedle Tęczowe w „Rodzinie na Swoim”

Osiedle Tęczowe w „Rodzinie na Swoim”

Na Osiedlu Tęczowym w Warszawie znajdziemy jeszcze mieszkania, które kwalifikują się do dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”. Prawdopodobnie po kolejnej zmianie limitów kupno mieszkania w Warszawie w "Rodzinie na Swoim" będzie już niemożliwe.

Każdy, kto chciałby kupić mieszkanie w programie „Rodzina na Swoim” po obowiązującej jeszcze stawce 6.435 zł za mkw., powinien się pospieszyć. Grudzień 2011 może być ostatnią chwilą na decyzję i możliwość zakupu mieszkań w tej cenie. Od nowego roku cięcia mogą być jeszcze większe.

Z początkiem 2012 r. stawki w „Rodzinie na Swoim” mogą zostać ponownie obniżone w związku z wygaszaniem programu. Całkowicie zniknie on z końcem przyszłego roku. Spadki zaczęły się już latem. Jeszcze w wakacje limit wynosił 9.800 zł za mkw., we wrześniu spadł do 7.011 zł, natomiast od października wynosi już tylko 6.435 zł za mkw. Po kolejnym obniżeniu limitu, które nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2012 r., kupienie mieszkania w ramach „Rodziny na Swoim” w Warszawie będzie praktycznie niemożliwe.

Zobacz także: Mniejsze mieszkania od deweloperów

– Zainteresowanie programem „Rodzina na Swoim” nadal jest ogromne. Dla wielu osób to ważne, aby zdążyć kupić mieszkanie w kredycie z dopłatą, szczególnie, że dodatkowym problemem przy kredytach może być Rekomendacja S, która wejdzie od 1 stycznia wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan.

Mieszkania z pierwszego etapu Osiedla Tęczowego stołeczny deweloper już przekazuje klientom. Klucze do swoich mieszkań odebrali mieszkańcy pierwszych 4 budynków. Mieszkania w kolejnych 6 budynkach będą sukcesywnie przekazywane właścicielom. Osiedle charakteryzuje kameralna zabudowa – w każdym budynku powstają jedynie 22 mieszkania. Te na parterze mają własne, duże ogródki, a pozostałe balkony. Budynki zostały zaprojektowane w niskiej zabudowie – mają tylko 4 kondygnacje. Architektura i plan całego osiedla są bardzo spójne: wyróżnia je modernistyczna, prosta linia budynków, klinkierowe wykończenia fasad oraz połączenie stali i szkła na balkonach.

Zobacz także: Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

W niedalekim sąsiedztwie ul. Szczęsnej i Techników, gdzie zlokalizowane jest osiedle, znajdują się centra handlowe jak m.in. Blue City, Reduta czy Castorama, ale także tereny zielone nad Stawem Koziorożca czy w parku na Szczęśliwicach. Dobra jest również komunikacja, która opiera się nie tylko na komunikacji miejskiej, lecz także podmiejskich pociągach: niedaleko jest stacją PKP i SKM.

W ramach projektu zabudowy firma Dolcan za symboliczną opłatą sprzedała część zlokalizowanej działki na potrzeby dzielnicy Włochy. W pobliżu osiedla powstała nowoczesna, ogólnodostępna przychodnia zdrowia, która niebawem zostanie oddana do użytku.

Źródło: materiały prasowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Osiedlu Tęczowym w Warszawie znajdziemy jeszcze mieszkania, które kwalifikują się do dopłat w ramach „Rodziny  na Swoim”. Fot. Dolcan
Na Osiedlu Tęczowym w Warszawie znajdziemy jeszcze mieszkania, które kwalifikują się do dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”. Fot. Dolcan

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

TRILUX Polska Sp. z o. o.

ekspert z zakresu BHP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama