REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development.
Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development. Co o powstających Promenadach myślą mieszkańcy Wrocławia?

Spośród pięćdziesięciorga anonimowo zapytanych wrocławian aż 70% słyszało o powstającej dzielnicy. Pośród 58 respondentów, którzy wypełnili ankietę podczas targów redNet (22–23 października, Hala Stulecia), było to odpowiednio 53%. Niemal wszyscy, którzy ocenili projekt Promenady, uważają, że koncepcja kompleksowej zabudowy terenu i otwartość na rzekę jest bardzo dobrym pomysłem.

REKLAMA

REKLAMA

– Słyszałam o Promenadach. – mówi zapytana mieszkanka Nadodrza – Bardzo dobra lokalizacja, świetna inwestycja. Mogłyby tu być przestrzenie sprzyjające spotkaniom – kawiarnie, restauracje oraz wszelkie usługi tak, żeby po spacerze nad Odrą wejść i odpocząć. – dodaje.

– Dobrze, że budują się nowe mieszkania, że powstaną galerie, sklepy. Ważne, że ten teren będzie zagospodarowany, bo nic w tym miejscu nie działo się przez wiele lat. Mogłyby powstać tereny rekreacyjne, boiska, plac zabaw dla dzieci, galeria. Moim marzeniem jest tramwaj wodny, który w okresie od wiosny do jesieni byłby szybkim środkiem transportu miejskiego, a wzór mogłaby stanowić Wenecja, do której przyjeżdża się chociażby ze względu na dostęp do wody – uważa jeden z mieszkańców Karłowic.

Zobacz także: Mniej nowych mieszkań na Wilanowie

REKLAMA

Zapytani wskazywali również elementy infrastruktury, które chcieliby zobaczyć           w nowej zabudowie. Według wypowiadających się w sondzie, oprócz terenów rekreacyjnych służących aktywności fizycznej i miejsc spotkań, tj. kawiarni, restauracji, których w pobliżu brakuje, udogodnieniem byłyby m.in. kładka nad Kanałem Miejskim Odry i możliwość przejazdu ulicą Rychtalską, która łączy ulice Trzebnicką i Jedności Narodowej oraz galeria handlowa. Respondenci, którzy wypełnili ankietę, podzielają zdanie uczestników sondy, dodając do najważniejszych obiektów aptekę, przedszkole i promenadę wzdłuż rzeki. Większość oczekuje,          że nowa dzielnica będzie miejscem komfortowym, cichym i spokojnym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 – Sondaż i ankieta zostały przeprowadzone w celu identyfikacji społecznych nastrojów i potrzeb względem inwestycji. – mówi Roman M. Meysner, członek zarządu Vantage Development SA – Badania są też częścią realizowanej przez nas idei „Buduj z nami nową dzielnicę Wrocławia”, dzięki której każdy zainteresowany ma możliwość zaangażowania się w tworzenie nowej przestrzeni od podstaw i realny wpływ na jej aranżację. – uzupełnia.

W odpowiedziach respondentów nie brakowało również porad dla inwestora odpowiedzialnego za Promenady.

– Budynki muszą wyglądać jak na wizualizacji, wtedy będzie bardzo dobrze. – mówi jeden z przechodniów.

Pewną konsternację budziło tymczasowe ograniczenie ruchu przy ulicy Rychtalskiej, jednak mieszkańcy Nadodrza zdają sobie sprawę, że bez udostępnienia inwestorowi dojazdu do budowy nie sposób zrealizować tak potężnej inwestycji. Na przykładzie Wrocławia widać, że mieszkańcy na takich przebudowach korzystają.

Zobacz także: Rynek pierwotny oferuje coraz więcej mieszkań

Dzielnica Promenady Wrocławskie powstaje na obszarze Przedmieść Odrzańskich Wrocławia, jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji miasta. Teren ten sąsiaduje m.in. z zabytkowym Starym Miastem. W pobliżu osiedla usytuowany jest główny punkt integrujący wszystkie formy transportu zbiorowego: tramwaje, autobusy i Wrocławską Kolej Aglomeracyjną, co gwarantuje dogodne połączenia ze wszystkimi częściami miasta oraz z gminami i powiatami wchodzącymi w skład Wrocławskiego Obszaru Metropolitalnego. Niedaleko znajdują się także trasy wyjazdowe z centrum w kierunku Warszawy i Poznania oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia.

Inwestorem jest Vantage Development S.A., wrocławska firma deweloperska, a autorem koncepcji urbanistycznej – Guy Perry wraz z zespołem INVI.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA