reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development. Co o powstających Promenadach myślą mieszkańcy Wrocławia?

Spośród pięćdziesięciorga anonimowo zapytanych wrocławian aż 70% słyszało o powstającej dzielnicy. Pośród 58 respondentów, którzy wypełnili ankietę podczas targów redNet (22–23 października, Hala Stulecia), było to odpowiednio 53%. Niemal wszyscy, którzy ocenili projekt Promenady, uważają, że koncepcja kompleksowej zabudowy terenu i otwartość na rzekę jest bardzo dobrym pomysłem.

– Słyszałam o Promenadach. – mówi zapytana mieszkanka Nadodrza – Bardzo dobra lokalizacja, świetna inwestycja. Mogłyby tu być przestrzenie sprzyjające spotkaniom – kawiarnie, restauracje oraz wszelkie usługi tak, żeby po spacerze nad Odrą wejść i odpocząć. – dodaje.

– Dobrze, że budują się nowe mieszkania, że powstaną galerie, sklepy. Ważne, że ten teren będzie zagospodarowany, bo nic w tym miejscu nie działo się przez wiele lat. Mogłyby powstać tereny rekreacyjne, boiska, plac zabaw dla dzieci, galeria. Moim marzeniem jest tramwaj wodny, który w okresie od wiosny do jesieni byłby szybkim środkiem transportu miejskiego, a wzór mogłaby stanowić Wenecja, do której przyjeżdża się chociażby ze względu na dostęp do wody – uważa jeden z mieszkańców Karłowic.

Zobacz także: Mniej nowych mieszkań na Wilanowie

Zapytani wskazywali również elementy infrastruktury, które chcieliby zobaczyć           w nowej zabudowie. Według wypowiadających się w sondzie, oprócz terenów rekreacyjnych służących aktywności fizycznej i miejsc spotkań, tj. kawiarni, restauracji, których w pobliżu brakuje, udogodnieniem byłyby m.in. kładka nad Kanałem Miejskim Odry i możliwość przejazdu ulicą Rychtalską, która łączy ulice Trzebnicką i Jedności Narodowej oraz galeria handlowa. Respondenci, którzy wypełnili ankietę, podzielają zdanie uczestników sondy, dodając do najważniejszych obiektów aptekę, przedszkole i promenadę wzdłuż rzeki. Większość oczekuje,          że nowa dzielnica będzie miejscem komfortowym, cichym i spokojnym.

 – Sondaż i ankieta zostały przeprowadzone w celu identyfikacji społecznych nastrojów i potrzeb względem inwestycji. – mówi Roman M. Meysner, członek zarządu Vantage Development SA – Badania są też częścią realizowanej przez nas idei „Buduj z nami nową dzielnicę Wrocławia”, dzięki której każdy zainteresowany ma możliwość zaangażowania się w tworzenie nowej przestrzeni od podstaw i realny wpływ na jej aranżację. – uzupełnia.

W odpowiedziach respondentów nie brakowało również porad dla inwestora odpowiedzialnego za Promenady.

– Budynki muszą wyglądać jak na wizualizacji, wtedy będzie bardzo dobrze. – mówi jeden z przechodniów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development.
Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development.

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama