reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Mieszkania w atrakcyjnej cenie – gdzie ich szukać?

Mieszkania w atrakcyjnej cenie – gdzie ich szukać?

Deweloperzy coraz częściej oferują mieszkania w atrakcyjnych cenach. Okazje dotyczą przeważnie nieruchomości, które dopiero powstaną. Gdzie jeszcze szukać mieszkań w atrakcyjnej cenie?

Nawet osoby dysponujące ograniczonymi możliwościami finansowymi mogą znaleźć mieszkanie dla siebie. Jednak aby zaoszczędzić pieniądze i czas warto wcześniej ograniczyć zasięg poszukiwań właściwego lokalu.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zainteresować się projektami, w których oferowana jest tzw. przedsprzedaż mieszkań. Dotyczy to nowych inwestycji, na terenie których często nie wbito jeszcze symbolicznej pierwszej łopaty. Ten fakt i związany z nim dłuższy czas oczekiwania na oddanie mieszkania sprawiają, że deweloperzy nieraz skłonni są pójść na rękę pierwszym chętnym i zaproponować większe upusty. Firmom z branży zależy na znalezieniu kupców na jak największą liczbę lokali mieszkalnych we wczesnym stadium inwestycji. Pieniądze pozyskane w ten sposób są wykorzystywane na realizację kolejnych etapów budowy. Taka sytuacja wynika również z wymogów instytucji finansowych. Trzeba zaznaczyć, że w obecnej chwili banki nie są tak liberalne w udzielaniu kredytów inwestycyjnych jak przed kryzysem. W związku z tym przed przyznaniem finansowania na nowy projekt oczekują, że przynajmniej część nieistniejących jeszcze lokali będzie miała już nowych właścicieli.

Zobacz także: Mieszkanie na ostatnim piętrze – wady i zalety

Z drugiej strony opłacalne może się także okazać poszukiwanie mieszkania w już ukończonych budynkach. W sytuacji, gdy na większość lokali znaleźli się już chętni, bardzo prawdopodobne, że deweloper przystanie na niższą cenę, aby szybciej odzyskać zainwestowany kapitał nawet, jeśli będzie to oznaczało nieco niższy zysk. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że ostatnie niesprzedane mieszkania to na ogół te mniej atrakcyjne lokale, na przykład charakteryzujące się gorszym rozkładem.

Trzecią drogą poszukiwania mieszkaniowych okazji może być coraz bardziej popularna w naszym kraju formuła internetowych zakupów grupowych. Idea tego pomysłu, który dotarł także na rynek nieruchomości, polega na założeniu, że kupując hurtowo, można wynegocjować niższe ceny. Jednak należy podkreślić, że w przypadku transakcji dotyczących nieruchomości duże znaczenie oprócz samej atrakcyjnej ceny ma również wsparcie doradcy, który pomoże w załatwieniu formalności. W związku z tym, aby mieć pewność co do poziomu obsługi, warto wybierać profesjonalne witryny, najlepiej stworzone przez firmy posiadające doświadczenie w tej branży.

Zobacz także: Rynek powierzchni biurowych stale się rozwija

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Deweloperzy coraz częściej oferują mieszkania w atrakcyjnych cenach.
Deweloperzy coraz częściej oferują mieszkania w atrakcyjnych cenach.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie księgowości, kadr i płac, audytu, podatków oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama