reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu

Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu

Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu. Wygasanie „Rodziny na Swoim” pozbawia niektórych szansy na zakup mieszkania. Oferując pomoc w spłacie kredytu, deweloperzy walczą o klientów, a tym samym działają na swoją korzyść.

Pod koniec sierpnia znacząco zmieniły się założenia rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Zaostrzenie kryteriów ograniczyło możliwość uzyskania dopłat do kredytów. Barierą stało się przede wszystkim obniżenie limitów cen kwalifikujących do dofinansowania – w przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego o 28,6 proc. Obecnie w Warszawie programem mogą zostać objęte mieszkania do 7 011 zł za mkw., we Wrocławiu – do 4 934 zł, w Krakowie – do 4 730 zł. To sprawia, że jedynie pojedyncze oferty spełniają warunki dopłat, zwykle z peryferyjnych lokalizacji. Dodatkowym ograniczeniem jest obniżenie wieku kredytobiorcy do 35 lat.

Koniec „Rodziny na Swoim”

W praktyce zmiany w programie oznaczają, że stopniowo znikają z rynku kredyty, w spłacie których pomaga państwo. Sytuacja nie sprzyja zakupowi mieszkania, choć obecnie oferta na rynku pierwotnym jest najbogatsza od 1989 roku – w sprzedaży jest dostępnych 60 tys. mieszkań w całej Polsce. Deweloperzy, którzy starają się nie obniżać cen nieruchomości, usiłują w inny sposób dotrzeć do tych klientów, dla których perspektywa dofinansowania kredytu jest czynnikiem przesądzającym  o kupnie własnego mieszkania. Proponują własne programy wsparcia kredytowego.

Zobacz także: W których dzielnicach nowe mieszkania sprzedają się najszybciej?

Krakowski deweloper Wawel Service zobowiązał się płacić połowę odsetek rat kredytu zaciągniętego na kupione u niego mieszkanie maksymalnie przez 2,5 roku. O swojej ofercie poinformował w dość kontrowersyjny sposób. Podczas wrześniowych targów mieszkaniowych w Krakowie deweloper przy wejściu na halę postawił karawan z wieńcem pogrzebowym,  a ubrane na czarno hostessy informowały o „końcu Rodziny na Swoim”. Program Wawel Service obejmuje wszystkie lokale z oferty dewelopera, a dofinansowanie ma się zakończyć w momencie wyodrębnienia księgi wieczystej. Aby uzyskać dopłatę, klient musi kupić mieszkanie w budowie – im szybciej, tym wyższa będzie wartość dofinansowania.

Propozycje deweloperów

Firma Ronson Development pod hasłem „Twoje mieszkanie, nasze spłacanie” zadeklarowała spłacanie rat odsetkowych do momentu przekazania kluczy do mieszkania. Osoby uczestniczące w programie unikają podwójnego obciążenia finansowego z tytułu wynajmu i zakupu nowego lokalu, aż do momentu odbioru własnego „M”. Promocją objęte zostały wszystkie mieszkania w Warszawie i Szczecinie.

Spłatę części raty deklaruje również firma Qualia Development. Każdy, kto do końca 2011 roku zakupi mieszkanie gotowe do odbioru w jednej wybranej inwestycji, może liczyć na zwrot połowy odsetek płaconych do 31 grudnia 2012 roku. Deweloper nie stawia żadnych ograniczeń, które nakłada „Rodzina na Swoim”. Nie bierze pod uwagę ceny nieruchomości i jej metrażu, wieku i stanu cywilnego kupującego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu.
Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Aksamit

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama