reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > W których dzielnicach nowe mieszkania sprzedają się najszybciej?

W których dzielnicach nowe mieszkania sprzedają się najszybciej?

W których dzielnicach nowe mieszkania sprzedają się najszybciej? W Warszawie jest to Białołęka, w Krakowie – Prądnik Czerwony. Dlaczego to właśnie w tych dzielnicach deweloperzy sprzedają najwięcej mieszkań?

Trwające zawirowania gospodarcze sprawiają, że kupujący mieszkania zwracają uwagę przede wszystkim na cenę. Wybór Białołęki na nowe miejsce zamieszkania jest bez wątpienia w głównej mierze spowodowany właśnie względami finansowymi. Przeciętna stawka za mkw. mieszkania deweloperskiego jest tutaj najniższa w stolicy. Tanio jest również na Bemowie. Podobna sytuacja ma miejsce w Krakowie, gdzie w pierwszych czterech dzielnicach, w których nowe lokale są kupowane najchętniej, przeciętne stawki są niższe od średniej dla całego miasta.

Warto jednak podkreślić, że sama niska cena to nie wszystko. Dla osób poszukujących nowego lokum duże znaczenie mogą mieć także inne czynniki takie jak czas dojazdu do ścisłego centrum czy zaplecze socjalne, choć nieraz może się to wiązać z większym wydatkiem. Świadczy o tym fakt, że w Warszawie stosunkowo dużą sprzedaż nowych mieszkań odnotowano na Woli, Wilanowie, czy Pradze Południe, które nie uchodzą za tanie dzielnice. Z kolei na Bronowicach cena mkw. deweloperskiego mieszkania jest wyższa niż dla całego Krakowa.

Zobacz także: Ursynów – inna dzielnica Warszawy

Kolejnym czynnikiem, który decyduje o tym, że pewne rejony miast wykazują wyższe poziomy sprzedaży nowych lokali mieszkalnych niż inne, jest wielkość dostępnej oferty. Tam, gdzie jest ona bogata, klienci mają w czym wybierać i łatwiej mogą znaleźć wymarzone lokum spełniające ich wymagania. W rejonie Białołęki na nowych właścicieli czeka największa liczba lokali z pierwszej ręki w Warszawie. Wynika to z faktu, że duża podaż dostępnych tam gruntów sprawia, że deweloperzy najczęściej budują w tym rejonie duże inwestycje, składające się nawet z kilkuset lokali. W Krakowie wszystkie wymienione dzielnice znajdują się w czołówce, jeśli chodzi o liczbę dostępnych mieszkań deweloperskich.

Zobacz także: Osiedle Rudy Rydz w Rembertowie: dzień otwarty

Podsumowując należy dodać, że duże znaczenie ma również opinia o danym rejonie miasta. Osoby zastanawiające się nad kupnem mieszkania zazwyczaj wybierają te cieszące się dobrą renomą w związku, z czym ciężko może być ich przekonać do zamieszkania na obszarze Nowej Huty w Krakowie czy Pragi Północ w stolicy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzielnice, w których sprzedaje się najwięcej nowych mieszkań, to Białołęka w Warszawie i Prądnik Czerwony w Krakowie. Fot. Fotolia
Dzielnice, w których sprzedaje się najwięcej nowych mieszkań, to Białołęka w Warszawie i Prądnik Czerwony w Krakowie. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama