reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Ursynów – inna dzielnica Warszawy

Ursynów – inna dzielnica Warszawy

Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Zdaniem miłośników Ursynowa dzielnica ta zdecydowanie wyróżnia się na tle całej Warszawy.

Za nowoczesną zabudową dzielnic takich jak Praga Południe, Wilanów czy Wola stoją zwykle deweloperzy. Często są to najwięksi rynkowi gracze, nastawieni na maksymalną eksploatację gruntów położonych na linii metra. Na Ursynowie większość inwestycji jest realizowana przez tradycyjne spółdzielnie mieszkaniowe, dzięki czemu – zdaniem Jacka Furgi – sposób wykorzystania przestrzeni na ursynowskich osiedlach jest przyjaźniejszy ludziom, a atmosfera dzielnicy – lepsza. Co to oznacza?

Przede wszystkim Ursynów to wbrew powszechnym opiniom rejon zielony, położony w pobliżu rezerwatu przyrody – Lasu Kabackiego, Jeziorka Imielińskiego i Parku Botanicznego Polskiej Akademii Nauk. Infrastruktura Ursynowa należy do jednej z najlepszych wśród warszawskich dzielnic. Znajduje się tu 140 placówek służby zdrowia – średnio dwa razy więcej niż w innych dzielnicach miasta. Jedna taka placówka przypada tu średnio na 1100 mieszkańców, w całej Warszawie – średnio na 2 tys.  mieszkańców. Nie gorzej jest z placówkami edukacyjnymi – średnio 1 instytucja na 2,5 tys. osób, podczas gdy w całej stolicy – na 3 tys. osób.

Zobacz także: Osiedle Rudy Rydz w Rembertowie: dzień otwarty

– Ta niegdysiejsza sypialnia Warszawy stała się atrakcyjnym ośrodkiem rozrywko-kulturalno-rekreacyjnym, dzięki licznym kawiarniom i klubom, galeriom handlowym oraz hali widowiskowo-sportowej i dużej liczbie pływalni i fitness klubów – mówił w programie „Tu chcę mieszkać!” Jacek Furga.

– Jedynym problemem Ursynowa jest w tym momencie niewielka podaż gruntów pod budowę oraz ich wysoka cena, co wpływa bezpośrednio na wygórowane ceny ofertowe na rynku pierwotnym. – stwierdził wczoraj na antenie bankier.tv Paweł Moszczyński z portalu RynekPierwotny.com – To sprawia, że na całym Ursynowie mamy obecnie w ofercie zaledwie 200 mieszkań, co w porównaniu z 26 tys. mieszkań na całym rynku warszawskim stanowi marginalny 1 procent.

Ekspert przewiduje jednak, że za rok lub dwa, gdy gospodarka nieco się ożywi, na Ursynowie znów ruszą nowe projekty.

– Spółdzielnie mieszkaniowe, których działania komercyjne  nie są aż tak zdecydowane jak działania deweloperów, wolą poczekać na powrót koniunktury i rozpocząć nowe inwestycje, kiedy sytuacja na rynku się odmieni – stwierdził wczoraj w bankier.tv Paweł Moszczyński. 

Program „Tu chcę mieszkać!” powstaje przy współpracy portalu RynekPierwotny.com i Bankier.tv. Jest emitowany na żywo co dwa tygodnie, w środę o godzinie 11:00 w Bankier.tv. Każdy odcinek dostępny jest też na portalach: RynekPierwotny.com i YouTube.com. Pierwsza edycja programu dotyczy Warszawy. W kolejnych edycjach internauci poznają dokładniej rynek pierwotny Wrocławia, Krakowa, Poznania i Trójmiasta.

Zobacz także: Kompleks mieszkaniowy Galaktyka we Wrocławiu

Bankier.tv to internetowa telewizja o profilu ekonomicznym i biznesowym, gdzie można znaleźć bieżące informacje społeczno-gospodarcze, prognozy i komentarze ekspertów, relacje z wydarzeń i konferencji oraz transmisje on-line. Bankier.tv należy do Polskiego Portalu Finansowego Bankier.pl, działającego na rynku od 2000 roku. Rynekpierwotny.com jest obecnie największym w Polsce specjalistycznym portalem internetowym poświęconym wyłącznie nowym nieruchomościom: inwestycjom deweloperskim i ofertom spółdzielni mieszkaniowych w największych polskich miastach.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Fot. Fotolia
Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

BG TAX & LEGAL

Spółka BG TAX & LEGAL od 2015 r. świadczy usługi profesjonalnego doradztwa podatkowego na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, specjalizując się w bieżącym doradztwie podatkowym, jak i transakcyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama