| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Wtórny rynek nieruchomości we Wrocławiu

Wtórny rynek nieruchomości we Wrocławiu

Na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu prowadzą dzielnice Fabryczna i Psie Pole, w których można kupić najtańsze mieszkania. Jak wygląda sytuacja na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu?

Dane serwisu otoDom.pl wskazują, że ceny ofertowe mieszkań we Wrocławiu spadły od stycznia do czerwca 2011 roku o 3,7 proc. i obecnie utrzymują się na zbliżonym poziomie. Średnia cena metra kwadratowego wyniosła na koniec października około 6 622 zł. Taki wynik czyni Wrocław trzecim miastem po Warszawie i Krakowie, w którym ceny nieruchomości są najwyższe.

Zobacz także: Tylko 2,2% Polaków korzysta z najmu

– Koniec wakacji zwiastuje każdego roku początek bardzo dobrego okresu na rynku nieruchomości. – mówi Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu ogłoszeń nieruchomości otoDom.pl – Wracamy z urlopów i mamy czas, aby śledzić trendy panujące na rynku oraz spokojnie przeglądać oferty. Dlatego w skali roku jesienią zwykle odnotowujemy wzmożony ruch na stronach z ogłoszeniami. W październiku zaobserwowaliśmy lekką, 1-procentową obniżkę stawek ofertowych mieszkań we Wrocławiu w stosunku do czerwca. Przewidujemy, że do końca roku ceny utrzymają się na zbliżonym do obecnego poziomie.

Najtaniej na Psim Polu i na Fabrycznej

Analiza mieszkań oferowanych na sprzedaż w serwisie otoDom.pl od początku października br., usytuowanych w pięciu głównych dzielnicach Wrocławia, wskazuje, że najbardziej atrakcyjne cenowo nieruchomości znajdują się w dzielnicy Psie Pole i Fabryczna. Za mieszkanie trzeba tam zapłacić odpowiednio 5 963 zł oraz 6 196 zł za mkw.

Dzielnica Psie Pole ze względu na swoje położenie na północy miasta do niedawna uważana była za mało interesującą.

 – Wrocławianie z reguły wolą osiedla usytuowane na południu, gdzie klimat jest bardziej przyjemny i zdrowszy ze względu na brak Odry – mówi Małgorzata Battek, analityk rynku mieszkaniowego z Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości (WGN). – W dzielnicy Psie Pole przez długi czas przeważała dodatkowo mało atrakcyjna zabudowa z lat 70., 80. i 90. oraz słaba infrastruktura komunikacyjna. Z tego względu jednak tereny pod budowę były tam w dużo niższych cenach i w rezultacie w ostatnim dziesięcioleciu powstało tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych: Zakrzów, Kiełczów, Psie Pole. W międzyczasie znacznie poprawiła się komunikacja z centrum miasta. Teren ten zyskał bardzo na atrakcyjności, a ceny mieszkań mimo wszystko pozostały na niskim poziomie.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu prowadzą dzielnice Fabryczna i Psie Pole. Fot. Dom Development
Na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu prowadzą dzielnice Fabryczna i Psie Pole. Fot. Dom Development

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Martyna Owsiak

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »