reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. W centrum deweloperzy budują najczęściej kameralne osiedla z niewielką ofertą mieszkaniową.

Najwięcej sprzedawanych obecnie projektów w Warszawie jest zlokalizowanych na Mokotowie, a największa podaż mieszkań występuje na Białołęce. W Krakowie największa liczba inwestycji deweloperskich znajduje się na terenie dzielnicy Dębniki, z kolei najszerszy wybór lokali mieszkalnych występuje na Podgórzu. Za to inaczej wygląda sytuacja we Wrocławiu. W tym mieście najwięcej nowych projektów wielorodzinnych i jednocześnie największa oferta mieszkań deweloperskich do kupna występuje w rejonie Krzyków.

Zobacz także: Sprawdź, czy stać Cię na dom

Warto dodać, że mniejsze inwestycje deweloperskie zazwyczaj powstają w centralnych regionach miasta. Wynika to z faktu, że w takich obszarach już obecnie znajduje się zwarta zabudowa, a ceny znajdujących się tam gruntów osiągają wysokie poziomy. Z tego względu ciężko jest znaleźć tereny pod nowe projekty, a te które powstają, mają raczej charakter mniejszych, czasem kameralnych obiektów o wysokim, nieraz apartamentowym standardzie. Nie są to duże inwestycje składające się z kilku budynków. Tak jest w Krakowie, gdzie na Starym Mieście podaż nowych lokali jest stosunkowo nieduża, a liczba samych inwestycji jest większa niż na Grzegórzkach czy w Krowodrzy. Podobnie jest w stolicy – prym pod względem łącznej oferty nowych mieszkań już od pewnego czasu wiedzie Białołęka mimo że największa liczba obiektów deweloperskich, w których trwa sprzedaż, znajduje się na Mokotowie. W tej pierwszej dzielnicy powstają bowiem głównie większe inwestycje składające się z kilkudziesięciu, a niekiedy nawet kilkuset lokali mieszkalnych.

Zobacz także: Gdzie Polacy będą mieszkać w przyszłości?

m

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. Fot. Fotolia
Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. Fot. Fotolia

Ulga na złe długi w VAT i podatkach dochodowych59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

EESTI CONSULTING OÜ

Consulting, doradztwo prawno-podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama