reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek najmu mieszkań we wrześniu

Rynek najmu mieszkań we wrześniu

Jak wyglądał rynek najmu mieszkań we wrześniu? Gdzie średnie ceny najmu lokali wzrosły, a gdzie spadły? Które lokalizacje cieszyły się wśród najemców największym zainteresowaniem?

Z drugiej strony ostatni kwartał roku stanowi zazwyczaj swoisty okres „posuchy”, kiedy to realizowanych jest niewiele transakcji, a stawki osiągają najniższe wartości. Takie silne, sezonowe zmiany sytuacji wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na mieszkania zgłaszanego przez studentów, co jest związane z końcem, a następnie początkiem roku akademickiego. Tyle teoria, a jak wygląda rzeczywistość?

Zobacz także: Wynajem mieszkania przynosi zyski

Poniżej przedstawiono zestawienie dotyczące transakcji najmu w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu zawartych we wrześniu bieżącego roku, w których pośredniczyła firma Emmerson S.A.

Co ciekawe, jeżeli chodzi o same stawki najmu, dane nie do końca potwierdzają opisaną wcześniej hipotezę. W ubiegłym miesiącu w porównaniu do sierpnia spadły średnie ceny najmu we Wrocławiu, a w Krakowie nieznacznie zwiększyła się tylko przeciętna stawka transakcyjna. Jedynie w Warszawie najem mieszkania we wrześniu był wyraźnie droższy niż miesiąc wcześniej. Warto też zwrócić uwagę na relatywnie małe różnice pomiędzy cenami wyjściowymi a ich ostatecznym poziomem. Najwyższe obniżki udało się wynegocjować w Warszawie.

Zobacz także: Niższa stawka podatku od najmu mieszkania

Jeśli chodzi o najpopularniejsze rejony, we wrześniu największym wzięciem w stolicy cieszyły się lokale mieszkalne zlokalizowane na Woli. W gronie innych popularnych obszarów Warszawy należy ponadto wymienić Ochotę oraz standardowo Mokotów, które bardzo często wskazywane są przez osoby poszukujące mieszkania. Najemców, pomimo wyższych stawek, przyciągają również lokale wynajmowane w Śródmieściu. W Krakowie w ciągu minionego miesiąca miejsce Dębników zajęło Podgórze. Oprócz tych dwóch rejonów należy również wspomnieć o Krowodrzy, która równie często jest wybierana przez osoby zainteresowane najmem lokalu mieszkalnego. Z kolei we Wrocławiu już od dawna zdecydowany prym wiodą Krzyki.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na warszawskim rynku najmu mieszkań we wrześniu największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania na Woli. Fot. Fotolia
Na warszawskim rynku najmu mieszkań we wrześniu największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania na Woli. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama