| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Lokal handlowy w inwestycji deweloperskiej

Lokal handlowy w inwestycji deweloperskiej

Lokal handlowy w inwestycji deweloperskiej to jeden ze sposobów, za pomocą którego deweloperzy dążą do zwiększenia atrakcyjności swoich projektów mieszkaniowych. Jakie są koszty takiego lokalu handlowego?

Znaczna większość lokali przeznaczonych pod wynajem posiada czynsz w zł. Miesięczna średnia wysokość czynszów w analizowanym okresie w przeliczeniu na mkw. wyniosła 95,3 zł. Jedynie w czterech inwestycjach zlokalizowanych w:

– Śródmieściu (Trio Apartamenty)

– Woli (Platinum Towers),

– Mokotowie (Woronicza Qbik)

– Wilanowie (Scandinavian House)

opłaty czynszowe rozliczane są w €. Średni czynsz dla lokali w tych inwestycjach wyniósł 31,6 €/mkw..i jest wyższy od przeciętnego czynszu rozliczanego w zł o 46% (na podstawie średniego kursu NBP z 30.09.2011r.).

Największa podaż powierzchni i liczby lokali występuje w dzielnicy Wola i pozostałych dystryktach centralnych. Udział prawobrzeżnych dzielnic w podaży powierzchni lokali usługowo-handlowych w wielorodzinnych inwestycjach deweloperskich Warszawy wynosi 22%. Nie odnotowano nieruchomości i projektów tej kategorii na rynku pierwotnym Rembertowa, Wesołej i Pragi Północ.

Zobacz także: Jakie mieszkania budują deweloperzy?

Stopień komercjalizacji lokali handlowych wynosi 48%. Oznacza to, że 52% lokali zaplanowanych w danym projekcie nadal pozostaje w ofercie sprzedaży/najmu.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Lokal handlowy w inwestycji deweloperskiej to jeden ze sposobów, za pomocą którego deweloperzy dążą do zwiększenia atrakcyjności swoich projektów mieszkaniowych.
Lokal handlowy w inwestycji deweloperskiej to jeden ze sposobów, za pomocą którego deweloperzy dążą do zwiększenia atrakcyjności swoich projektów mieszkaniowych.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kawałko

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »