reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Na rynku pojawiło się więcej apartamentów

Na rynku pojawiło się więcej apartamentów

Na rynku pojawiło się więcej apartamentów. Mimo tendencji wzrostowej deweloperzy ostrożnie podchodzą do budowy luksusowych mieszkań. Gdzie buduje się najwięcej apartamentów?

Wynika to z faktu, że liczba wprowadzanych na rynek apartamentów rosła w ostatnim czasie wolniej od całkowitej oferty nowych mieszkań. W tym miejscu należy zaznaczyć, że wydarzenia na rynku nieruchomości w dużej mierze zależą od ogólnej sytuacji gospodarczej. Właśnie w tym należy więc upatrywać przyczyn gwałtownych zmian w tej branży, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lata. Od szybkiego wzrostu cen jeszcze pod koniec 2007 r., po pęknięcie bańki cenowej w pierwszej połowie 2008 r., zastój w 2009 r. oraz stabilizację w ciągu ubiegłych dwunastu miesięcy. Z kolei od początku bieżącego roku można zauważyć stopniową poprawę koniunktury na rynku. Dotyczy to również segmentu najdroższych lokali mieszkalnych, z wyższej półki.

Zobacz także: Gdzie można kupić najdroższe mieszkania?

Obecnie część projektów o charakterze apartamentowym,  wstrzymanych w czasach kryzysu, jest odświeżana i trafia na rynek. Trzeba jednak dodać, że firmy deweloperskie starają się dzisiaj być bardziej ostrożne. W pamięci mają jeszcze rok 2009, kiedy to sprzedaż mieszkań w naszym kraju wyraźnie spadła. Wówczas to część przedstawicieli branży w wyniku nie do końca przemyślanych inwestycji znalazła się w tarapatach. W kilku skrajnych przypadkach doszło nawet do bankructwa przedsiębiorstw. Mając to na uwadze, rozpoczynając nowe projekty, deweloperzy skłaniają się raczej ku tym najbardziej pewnym. Skutkiem tego większość obecnie realizowanych inwestycji składa się z najbardziej popularnych dwupokojowych oraz trzypokojowych jednostek mieszkaniowych, w średnich cenach. W związku z tym wydaje się, że w najbliższej przyszłości należy się spodziewać dalszej kontynuacji obecnej tendencji – powolnego przyrostu oferty lokali z wyższej półki cenowej. Większa liczba apartamentów trafi na rynek zapewne dopiero wtedy, gdy sytuacja gospodarcza ulegnie trwałej poprawie, a Polacy będą bardziej skłonni do zakupów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na rynku pojawiło się więcej apartamentów. Fot. materiały prasowe
Na rynku pojawiło się więcej apartamentów. Fot. materiały prasowe

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sobieski

Inspektor w Wydziale Księgowości Urzędu Miasta Szczecin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama