reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek nieruchomości w Gdańsku

Rynek nieruchomości w Gdańsku

Rynek nieruchomości w Gdańsku to głównie małe projekty mieszkaniowe. Na gdański rynek nieruchomości wprowadzono w ciągu ostatniego kwartału 17 nowych inwestycji.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy łączna liczba projektów, które trafiły na gdański rynek, zatrzymała się na 17 inwestycjach. Pod tym względem Gdańsk wyprzedził zarówno Kraków, Wrocław, jak i Poznań. Choć do tej grupy wliczane są także nowe etapy już wcześniej obecnych na rynku projektów, to uzyskany wynik i tak świadczy o większym zainteresowaniu deweloperów stolicą województwa pomorskiego. Duża liczba nowych inwestycji przełożyła się na blisko tysiąc nowych mieszkań, które znalazły się na gdańskim rynku pierwotnym w III kwartale 2011 r. W tym miejscu warto zaznaczyć, że na jeden projekt wprowadzony do sprzedaży w ciągu ostatniego kwartału przypada około 57 lokali mieszkalnych. Oznacza to, że w Gdańsku deweloperzy budują obecnie mniejsze inwestycje niż w pozostałych głównych miastach. Dla porównania w Krakowie składają się one ze średnio 79 mieszkań, a w stolicy nawet z 87 jednostek mieszkalnych.

Zobacz także: Dolcan rozpoczął 2. etap budowy Ogrodów Ochota

Łączna liczba wszystkich inwestycji deweloperskich w Gdańsku wyniosła na koniec września 121. Największym skupiskiem projektów mieszkaniowych już od pewnego czasu pozostają dzielnice Chełm, Ujeścisko – Łostowice oraz Jasień, gdzie w sumie zlokalizowanych jest blisko połowa wszystkich inwestycji, w których oferowanych jest ponad 40% nowych lokali mieszkalnych dostępnych w mieście.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Krakowie

Charakterystyczną cechą gdańskiego pierwotnego rynku mieszkaniowego jest stosunkowo niski odsetek lokali gotowych. Mieszkania już ukończone stanowiły na koniec września mniej niż jedną piątą całkowitej oferty lokali z pierwszej ręki.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rynek nieruchomości w Gdańsku to głównie małe projekty mieszkaniowe. Fot. Materiały prasowe
Rynek nieruchomości w Gdańsku to głównie małe projekty mieszkaniowe. Fot. Materiały prasowe

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama