reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Deweloperzy wstrzymują się z kolejnymi inwestycjami

Deweloperzy wstrzymują się z kolejnymi inwestycjami

Deweloperzy wstrzymują się z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi. Chwilowa stagnacja na rynku nieruchomości to wynik zwiększającej się podaży.

W głównych miastach w ofercie deweloperskiej znajduje się obecnie większa ilość mieszkań niż w czasie hossy na rynku mieszkaniowym kilka lat temu. Ze względu na nadpodaż deweloperzy zaczynają wstrzymywać realizację nowych inwestycji.  

Mniej mieszkań w Krakowie

Zdecydowanie największy spadek liczby nowych inwestycji wprowadzanych na rynek analitycy Emmerson odnotowali w Krakowie, gdzie można wybierać teraz z oferty ok. 250 inwestycji. W pierwszym kwartale br. rozpoczęto tu sprzedaż w 34, a w drugim w 37 inwestycjach. W trzecim zaś deweloperzy wprowadzili na rynek już tylko 13 projektów.

Zobacz także: W Warszawie powstaje więcej apartamentów

Nowa oferta skurczyła się także we Wrocławiu, gdzie znaleźć można teraz 150 inwestycji. W pierwszej połowie br. deweloperzy wprowadzili na rynek w sumie 37 projektów (19 i 18 w I i II kw. br.), a w trzecim kwartale br. rozpoczęto tylko 15 budów oferujących ponad 1 tys. mieszkań.

W Poznaniu z kolei w trzecim kwartale br. przybyło 12 nowych projektów, podczas gdy w pierwszym kwartale br. nowych inwestycji weszło na rynek 16, a w drugim 13.

Najlepiej w Gdańsku

Wyjątek stanowi Gdańsk, gdzie w ciągu ostatnich trzech miesięcy na rynek trafiło więcej nowych projektów niż we Wrocławiu czy Krakowie. Mimo rozpoczęcia aż 17 budów w Gdańsku liczba mieszkań wprowadzonych w trzecim kwartale była mniejsza niż we wspomnianych miastach. Nowe gdańskie inwestycje nie oferują nawet tysiąca lokali, podają analitycy Emmerson.

W trzecim kwartale tego roku najwięcej nowych inwestycji i jednocześnie mieszkań trafiło do sprzedaży w Warszawie. Nie mniej, liczba wprowadzonych w tym czasie inwestycji (31) była znacznie mniejsza niż w pierwszym (39) i drugim (38) kwartale tego roku. Oferta poszerzyła się o mniejszą ilość mieszkań niż w poszczególnych kwartałach w pierwszej połowie roku.  

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Deweloperzy wstrzymują się z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi.
Deweloperzy wstrzymują się z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama