reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Mniej nowych inwestycji w Wilanowie

Mniej nowych inwestycji w Wilanowie

Mniej nowych inwestycji w Wilanowie to wynik większej ostrożności deweloperów, którzy realizują swoje projekty w innych częściach Warszawy.

Warto podkreślić, że o ile zarówno w skali całej Warszawy, jak i większości dzielnic już od dłuższego czasu występuje wyraźna tendencja wzrostu oferty, o tyle w przypadku Wilanowa sytuacja wygląda inaczej. Od II kwartału 2010 r., kiedy to podaż osiągnęła poziom 2,2 tys., liczba dostępnych lokali mieszkalnych systematycznie spada. Wyjątkiem był jedynie II kwartał 2011 r., kiedy to oferta zwiększyła się na skutek wprowadzenia do sprzedaży 3 nowych projektów. W okresie od lipca do września na rynek znowu nie trafiła żadna nowa inwestycja.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Krakowie

Ponad 1,4 tys. mieszkań na terenie Wilanowa

Obecnie na terenie Wilanowa w sprzedaży znajduje się 30 projektów, a liczba dostępnych w nich mieszkań wynosi blisko 1,4 tys. Należy też zwrócić uwagę na dużą liczbę mieszkań gotowych od odbioru, ich udział w całej ofercie wynosi blisko dwie trzecie – najwięcej spośród wszystkich warszawskich dzielnic. Są to głównie jeszcze tzw. mieszkania przedkryzysowe, zaprojektowane i realizowane w innych realiach rynkowych. Sprzedaż takich lokali, które często nie wpisują się w dzisiejsze preferencje klientów, wymaga zwykle obniżek cen. Trzeba dodać, że choć Wilanów ma opinie dzielnicy apartamentowej, to obecnie średnia cena zlokalizowanych tutaj mieszkań deweloperskich jest już niższa od przeciętnej wartości dla całej Warszawy (8,5 tys. zł/mkw.). Wynika to po części z faktu, że deweloperzy realizują tu przede wszystkim projekty o podwyższonym standardzie, a klasyczne apartamenty powstają jedynie w kilku mniejszych inwestycjach.

Deweloperzy są ostrożniejsi

Mniejsze zainteresowanie tym rejonem stolicy wśród firm deweloperskich jest wynikiem ich większej ostrożności. Wysoka liczba inwestycji i zaostrzona rywalizacja o klienta sprawiły, że przedstawiciele branży zaczęli odwracać się od tej dzielnicy, sytuując nowe projekty w innych rejonach Warszawy. Było to swoiste odreagowanie wcześniejszego szybkiego wzrostu podaży. Deweloperzy wstrzymywali się z decyzjami o nowych projektach na tym terenie, czekali aż sprzedadzą się mieszkania w obiektach zrealizowanych do tej pory. Co ciekawe, w ciągu ostatnich trzech miesięcy bieżącego roku należy spodziewać się wzrostu oferty. Na rynek mają bowiem trafić kolejne etapy kilku już obecnie dostępnych projektów.

Zobacz także: Rynek nieruchomości: więcej nowych mieszkań

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mniej nowych inwestycji w Wilanowie to wynik większej ostrożności deweloperów. Fot. Clear Communication Group
Mniej nowych inwestycji w Wilanowie to wynik większej ostrożności deweloperów. Fot. Clear Communication Group

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama