reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek nieruchomości: więcej nowych mieszkań

Rynek nieruchomości: więcej nowych mieszkań

Rynek nieruchomości oferuje obecnie więcej nowych mieszkań niż w 2008 roku, kiedy liczba nowych lokali rosła w szybkim tempie. Czy rynek nieruchomości dalej będzie się tak intensywnie rozwijał?

O większej ilości nowych mieszkań świadczy wolniejsze tempo przyrostu podaży lokali mieszkalnych z pierwszej ręki w okresie od lipca do września. W gronie pięciu głównych rynków mieszkaniowych, w trzech zanotowano wzrost oferty nowych mieszkań w III kwartale bieżącego roku. Najbardziej, bo o 6,7% zwiększyła się oferta w Gdańsku, w stolicy było to 6,5%, a we Wrocławiu 6,1%. Z kolei spadek liczby dostępnych lokali mieszkalnych o 1,9% miał miejsce w Krakowie, natomiast w Poznaniu podaż nie uległa większym zmianom. Taka sytuacja w dwóch ostatnich miastach może być swego rodzaju odreagowaniem wysokich wzrostów, jakie miały tam miejsce w okresie od kwietnia do czerwca.

Zobacz także: Jak deweloperzy planują inwestycje mieszkaniowe?

Warto przypomnieć, że w pierwszych miesiącach bieżącego roku większość firm deweloperskich informowała o nieraz bardzo ambitnych planach sprzedaży oraz rozwoju oferty. Z dzisiejszej perspektywy tamte prognozy wydają się zbyt optymistyczne zwłaszcza, gdy coraz więcej mówi się o możliwości nadejścia drugiej fali kryzysu. Problemy finansowe, które dzisiaj mają niektóre państwa strefy euro, mogą z czasem przełożyć się również na kondycję krajowej gospodarki. Warto też wspomnieć o innych negatywnych czynnikach – ograniczeniu „Rodziny na Swoim”, pogarszających się warunkach kredytowych, które mogą wpłynąć na mniejszy popyt na nowe lokale mieszkalne. Uwzględniając aktualną podaż na rynku oraz wspomniane uwarunkowania, wydaje się, że deweloperzy wkrótce będą zmuszeni zacząć intensywniej rywalizować o klientów.

Zobacz także: Inwestycja w nieruchomości komercyjne

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na rynku nieruchomości znajduje się obecnie więcej nowych mieszkań niż w 2008 roku.
Na rynku nieruchomości znajduje się obecnie więcej nowych mieszkań niż w 2008 roku.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama