reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > „Rodzina na Swoim”: gdzie znajdziemy mieszkania z dopłatami?

„Rodzina na Swoim”: gdzie znajdziemy mieszkania z dopłatami?

Mieszkania z dopłatami w ramach „Rodziny na Swoim” można znaleźć m.in. w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. W Krakowie i Poznaniu nowe limity „Rodziny na Swoim” ograniczyły dostęp do mieszkań z dopłatami do minimum.

Zainteresowani kredytami z dopłatami do odsetek, którzy po zmianie zasad programu „Rodzina na Swoim” od 31 sierpnia stracili nadzieję na skorzystanie z programu, powinni spojrzeć na nowe warunki. Limity cen nieruchomości kwalifikowanych do programu, ograniczone ostatnimi zmianami w ustawie, od października poszły w części lokalizacji nieco w górę.

„Rodzina na Swoim” korzystna dla Bydgoszczy

Nieznacznie wyższe ceny mieszkań niż we wrześniu wchodzą obecnie w grę w: Szczecinie, Kielcach, Opolu oraz Białymstoku. Wśród większych aglomeracji wyższe stawki mają: Poznań (+3,8 proc.) –5322 zł dla mieszkań nowych i 4258 zł dla mieszkań używanych oraz Katowice (+ 4,3 proc.). Nowa cena w stolicy Śląska dla rynku pierwotnego to  4112,5 zł, a dla wtórnego 3290 zł. Nieznaczna różnica na plus jest także we Wrocławiu (+1,4 proc.), co pozwala na zakupy za 5 tys. zł za mkw. na rynku pierwotnym i za 4 tys. zł na wtórnym.

Zobacz także: Apartamenty w Warszawie tanieją

Niekorzystna sytuacja dla Warszawy

Ceny mieszkań możliwych do sfinansowania kredytem z dopłatami  mocno, bo o ponad 8 proc. spadły w Warszawie do 6435 zł na rynku pierwotnym i do 5148 zł na rynku wtórnym. Jeszcze tańszych lokali muszą szukać osoby kupujące mieszkania w woj. mazowieckim poza stolicą. Ceny obniżyły się tu o blisko 4 proc. do 3636 zł dla mieszkań nowych i do 2908 zł dla używanych. Od października wśród tańszych mieszkań muszą też wybierać zainteresowani „Rodziną na Swoim” w: Krakowie, Gdańsku oraz Rzeszowie i okolicach.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autorzy:

redNet Consulting

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mieszkania z dopłatami w ramach „Rodziny na Swoim” można znaleźć m.in. w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Fot. Fotolia
Mieszkania z dopłatami w ramach „Rodziny na Swoim” można znaleźć m.in. w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama