reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Co z nowymi limitami „Rodziny na Swoim”?

Co z nowymi limitami „Rodziny na Swoim”?

Co z nowymi limitami „Rodziny na Swoim”? Czy po kolejnych obniżkach można znaleźć mieszkania, które kwalifikują się do dopłat? Gdzie „Rodzina na Swoim” z nowymi limitami jest korzystniejsza dla kupujących mieszkania?

Już we wrześniu br., w związku z nowelizacją programu „Rodzina na Swoim”, limity cen mieszkań, które kwalifikowały się do dopłat, zostały w całym kraju znacznie obniżone. Kolejne zmiany limitów weszły w życie od października br. Tym razem wynikają ze stale dokonywanej aktualizacji wysokości kosztu budowy jednego metra kwadratowego nieruchomości mieszkalnej, dokonywanej przez wojewodów w poszczególnych rejonach kraju.  

Jak oblicza Home Broker, w 12 głównych miastach – stolicach województw – w październiku udział w ofercie rynkowej lokali kwalifikujących się do dopłat wzrósł z 14 do 19 proc. na rynku pierwotnym i z 9 do 12 proc. na rynku wtórnym. W każdym z poszczególnych miast sytuacja wygląda jednak inaczej.   

Zobacz także: Czy rok 2012 przyniesie zmiany w budownictwie energetycznym?

Warszawa: mniej dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”

W niektórych miastach takich jak: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Poznań czy Toruń limity wzrosły i łatwiej jest w nich znaleźć lokum, przy zakupie którego połowę odsetek może dopłacić państwo. W stolicy limit ceny 1 mkw. w październiku kolejny raz zmniejszył się. W związku z decyzją wojewody, który obniżył wskaźnik odtworzeniowy budowy jednego metra kwadratowego w Warszawie, można teraz uzyskać dopłatę do nowych mieszkań, których cena nie przekracza 6435 zł/mkw. (dotąd 7011,50 zł/mkw.).

W ten sposób rządowe dofinansowanie można uzyskać zaledwie na 17 proc. nowych lokali będących w ofercie deweloperów, wystawionych do sprzedaży na portalu Tabelaofert.pl. Kupujący mają do dyspozycji ponad 2,2 tys. takich mieszkań, głównie w inwestycjach położonych na obrzeżach miasta. W bardziej centralnych lokalizacjach nie jest prostą rzeczą je znaleźć.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowe limity "Rodziny na Swoim" ograniczyły liczbę mieszkań kwalifikujących się do dopłat. Fot. Fotolia
Nowe limity "Rodziny na Swoim" ograniczyły liczbę mieszkań kwalifikujących się do dopłat. Fot. Fotolia

Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama