reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Tańsze mieszkania pod Warszawą

Tańsze mieszkania pod Warszawą

Tańsze mieszkania pod Warszawą zachęcają nabywców do zakupu nieruchomości na terenie aglomeracji warszawskiej. Zainteresowanie lokalami mieszkalnymi pod Warszawą to także wynik ograniczeń związanych z finansowaniem zakupu mieszkań.

Drożejące i mniej dostępne kredyty hipoteczne są przyczyną tego, że wiele osób chętniej niż do tej pory decyduje się na zakup mieszkania w otaczających Warszawę mniejszych miejscowościach, w których ceny nieruchomości są dużo niższe. Skłaniają do tego również zmiany w „Rodzinie na Swoim”, które sprawiły, że obecnie bardzo trudno jest znaleźć mieszkania spełniające nowe zasady programu i uzyskać dopłatę do kredytu.

Analitycy Emmerson prognozują, że w najbliższym czasie zwiększy się jeszcze zainteresowanie nieruchomościami w strefie podmiejskiej Warszawy. Szczególnie dotyczyć to będzie miejscowości położonych najbliżej stolicy, skąd dojazd do centrum metropolii zajmuje nieraz mniej czasu, niż z peryferyjnych dzielnic znajdujących się w granicach miasta.

Zobacz także: Galeria Łodygowa – nowa inwestycja dewelopera Dolcan

Dotąd także warszawiacy systematycznie wyprowadzali się za miasto. Świadczą o tym dane Głównego Urzędu Statystycznego. Szczególnie popularne są tereny na południowy zachód od stolicy. Statystyki wskazują, że w 2008 r. na skutek migracji w powiecie piaseczyńskim pod Warszawą przybyło 5020 osób, a w 2009 r. – 4535. W rejonie pruszkowskim saldo migracji w 2008 r. wyniosło 3349 osób, a w 2009 ten rejon zyskał kolejnych 3613 osób.

O kierunku migracji decyduje komunikacja. Dlatego deweloperzy starają się wybierać na realizację swoich inwestycji takie miejsca, z których dojazd do centrum Warszawy będzie najłatwiejszy.

– Właśnie ze względu na możliwość szybkiego dotarcia do stołecznego Śródmieścia kolejką WKD kupujący chętnie wybierają naszą inwestycję w Piastowie. Projekt się podoba, cena również odpowiada naszym klientom, ale to przede wszystkim położenie Rezydencji Kościuszki kilkuset metrów od stacji szybkiej kolejki w największym stopniu decyduje o atrakcyjności inwestycji dla nabywców. Do centrum Warszawy można dojechać stąd w 15 minut – twierdzi Wojciech Stisz, specjalista ds. marketingu  i sprzedaży w Barc Warszawa S.A.   

3,9 tys. mieszkań w 120 inwestycjach

Z raportu opracowanego przez Emmerson możemy się dowiedzieć, że w lipcu tego roku w aglomeracji warszawskiej, poza samym miastem, można było kupić ponad 3,9 tys. mieszkań w 120 inwestycjach. Prawie co trzecie lokum było już gotowe, a pozostałe mają zostać oddane do końca 2012 roku. Większość mieszkań z tej oferty – ponad 2,5 tys. mogliśmy znaleźć w lewobrzeżnej części aglomeracji, to jest w powiatach piaseczyńskim, pruszkowskim i warszawskim zachodnim (ponad 64 proc. całkowitej oferty).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Tańsze mieszkania pod Warszawą zachęcają nabywców do zakupu nieruchomości na terenie aglomeracji warszawskiej. Fot. Xella Polska
Tańsze mieszkania pod Warszawą zachęcają nabywców do zakupu nieruchomości na terenie aglomeracji warszawskiej. Fot. Xella Polska

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Król

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama