reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raport z rynku nieruchomości: wrzesień

Raport z rynku nieruchomości: wrzesień

Jak wyglądała sytuacja na rynku kredytów hipotecznych we wrześniu? Jakie nastroje przeważały na rynku nieruchomości? Przeczytaj raport Home Broker.

Według najnowszego badania koniunktury bankowej przeprowadzonego przez Pengab, we wrześniu nastąpiła poprawa w zakresie popytu na kredyty hipoteczne. Ich wzrost wystąpił w 47% placówek, a spadek w 9%. Tym samym saldo ukształtowało się na poziomie 38 pkt. proc. wobec 31 pkt. proc. miesiąc wcześniej. W całości ta poprawa wynikała z mniejszej liczby placówek sygnalizujących spadek popytu na ten rodzaj kredytów. Wskaźnik prognozy podniósł się natomiast o 8 pkt. proc., do 59 pkt. proc. Średnie saldo ocen bieżącej sprzedaży w tym roku kształtuje się na poziomie 37 pkt. proc., a saldo prognozy na poziomie 61 pkt. proc. Na tym tle wrześniowe wyniki nie zachwycają. Regres w budownictwie wykazało wrześniowe badanie koniunktury GUS. Ogólny klimat koniunktury został oceniony na minus 4 pkt. wobec minus 1 pkt w sierpniu. Przez miesiąc pozytywne oceny zmalały o 1 pkt do 15%, a negatywne wzrosły o 2 pkt., do 19%. Pozytywnie koniunkturę oceniają jedynie największe firmy.

Zobacz także: Ile mieszkańców przypada na jedną nieruchomość?

Zobacz także: Duże zainteresowanie małymi mieszkaniami

Źródło: Home Broker

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

We wrześniu wzrosło zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Fot. Fotolia
We wrześniu wzrosło zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Kuczkowski

Radca prawny, Master of Executive MBA, Partner. Kieruje biurem kancelarii Raczkowski Paruch w Poznaniu. Od ponad 12 lat doradza klientom w zakresie prawa pracy. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w zbiorowych stosunkach pracy, w tym w zakresie rozwiązywania i wdrażania układów zbiorowych i innych porozumień ze stroną związkową, gwarancji pracowniczych, prowadzenia sporów zbiorowych i negocjacji ze związkami zawodowymi. Prowadził szereg restrukturyzacji pracowniczych obejmujących zarówno zwolnienia grupowe, jak i programy dobrowolnych odejść oraz inne formy zmniejszania poziomu zatrudnienia. Doradza przy zatrudnianiu kadry menedżerskiej wysokiego szczebla. Bardzo często reprezentuje klientów przed sądami pracy. Ma dużą znajomość branży transportowej i produkcyjnej. Pracował w renomowanych polskich kancelariach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama