reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Deweloperzy inwestują na Pradze Północ

Deweloperzy inwestują na Pradze Północ

Deweloperzy coraz chętniej inwestują na Pradze Północ. Budowa drugiej linii metra i planowana rewitalizacja dzielnicy przyciągają deweloperów, którzy na Pradze Północ realizują coraz więcej projektów.

Optymistyczna wizja rozwoju dzielnicy ma szansę na szybką realizację przede wszystkim dzięki budowie drugiej linii metra, która będzie przebiegać przez jej obszar. To głównie ze względu na poprawę komunikacji z centrum miasta Pragą Północ zaczęli interesować się inwestorzy. Planowane inwestycje i rewitalizacja dzielnicy związana z Euro 2012 otwierają nowe perspektywy na rozwój tego rejonu stolicy.

Inwestycje na Pradze

W tej chwili na Pradze nie znajdziemy jeszcze zbyt wiele mieszkań na rynku pierwotnym. Duże projekty czekają na rozpoczęcie realizacji. Obecnie nowe lokale można kupić w inwestycji przy ul. Kowelskiej czy budynku przy ul. Namysłowskiej, których realizacja niebawem dobiegnie końca.

Poza tym, przy ulicy Wileńskiej Budrem rozpoczął niedawno budowę inwestycji Nowa Wileńska, w której dostępne są 142 mieszkania o powierzchni od 25 do 80 mkw. Budowa kompleksu, który będzie dysponował własnym zapleczem usługowo-handlowym, zakończy się na początku 2013 roku. W projekcie zastosowane zostały ciekawe rozwiązania architektoniczne, a część z mieszkań będzie dysponować ogródkami wydzielonymi ze wspólnej części ogrodu, położonego na dachu parkingu na pierwszym piętrze. Inwestor zapewnia, że z tarasów i balkonów na wyższych kondygnacjach roztaczał się będzie imponujący widok panoramy Warszawy.  

Zobacz także: Zakup mieszkania – jakie kryteria bierzemy pod uwagę?

Niebawem zostanie też wyremontowana kamienica przy ulicy Okrzei, która nazywana jest Domem pod Sowami. Znajdą się w niej mieszkania i luksusowe apartamenty na najwyższych piętrach oraz lokale usługowe na parterze. Na terenie Wytwórni Wódek Koneser planowana jest również budowa modnych loftów.   

Dzielnica-miasto

Nowa zabudowa Portu Praskiego możne zdecydowanie zmienić sposób postrzegania Pragi Północ. Na 38-hektarowym obszarze w ciągu najbliższych 10 lat powstać mają: marina, promenada, park, mieszkania i luksusowe apartamenty z dostępem do przystani, hotel, galeria handlowa, centrum multimedialne i obiekty sportowe. Według przyjętej koncepcji Port Praski ma się zamienić w dzielnicę-miasto portowe, podobnie jak to jest w Hamburgu.

Inwestor planuje budowę kolejki linowej albo kładki pieszo-rowerowej łączącej miasteczko z drugim brzegiem Wisły. Roztacza malowniczą wizję inwestycji, która obejmuje m.in. ekrany przedstawiające dzieła światowych muzeów i galerii, boisko do siatkówki plażowej, aleje spacerowe, pływające kawiarnie, wypożyczalnię łodzi, interaktywne fontanny oraz zimową galerię rzeźb lodowych i lodowisko.

Zobacz także: Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie: gdzie po nowe mieszkanie?

Rewitalizacja Pragi Północ

Praga Północ dysponuje niepowtarzalną, historyczną tkanką. Na jej obszarze znajduje się wiele zabytkowych kamienic pochodzących z XIX i XX wieku. Na rewitalizację czekają m.in. budynki przy ul. Stalowej i Wileńskiej, w przypadku których trwają przetargi na przygotowanie dokumentacji. To dopiero początek, bo jak obliczyli radni tej dzielnicy, na remonty zaniedbanych obiektów zabytkowych potrzeba tu blisko 0,5 mld zł. Część pieniędzy na ratowanie praskich zabytków chcą pozyskać z budżetu miasta. Jeśli uda się zdobyć finansowanie kolejne kamienice odzyskają świetność, podobnie jak budynki przy ulicy Floriańskiej.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Deweloperzy coraz chętniej inwestują na Pradze Północ.
Deweloperzy coraz chętniej inwestują na Pradze Północ.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama