| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Mieszkania tańsze niż 3 lata temu

Mieszkania tańsze niż 3 lata temu

Mieszkania w największych polskich miastach są obecnie tańsze niż 3 lata temu. Przeczytaj raport Emmerson S.A.

W okresie od II kwartału 2008 r. do II kwartału 2011 r. w gronie pięciu głównych rynków mieszkaniowych największe spadki odnotowano w Krakowie, gdzie przeciętna stawka za mkw. obniżyła się o blisko 18%. Na drugim miejscu znalazł się Poznań z redukcją średniej ceny na poziomie 17%. We Wrocławiu i Gdańsku przecena wyniosła odpowiednio 14% i 13%. Z kolei najmniejsza obniżka, bo jedynie o jedną dziesiątą, została zanotowana w stolicy.

Zobacz także: Rośnie zainteresowanie inwestycjami w kamienice

Na tej podstawie można stwierdzić, że osoby zastanawiające się nad kupnem mieszkania w 2008 r., które postanowiły odłożyć jednak ostateczną decyzję w czasie, zdecydowanie wyszły na swoje. Zaoszczędzone w ten sposób nieraz spore pieniądze mogłyby obecnie pozwolić na zakup lokalu większego o kilka mkw.

Jak widać z powyższego zestawienia, najbardziej, bo o blisko 80 tys. zł, potaniało standardowe 50-metrowe mieszkanie w Krakowie. Za równowartość tej kwoty od kwietnia do czerwca obecnego roku można by kupić prawie 11 dodatkowych mkw. powierzchni lokalu mieszkalnego. Na kolejnym miejscu znajduje się stolica Wielkopolski, gdzie pieniądze zaoszczędzone na obniżkach cen w ciągu ostatnich trzech lat wystarczyłyby na kupno równo 10 mkw. nowego lokum. Z drugiej strony w najgorszej sytuacji są warszawiacy, ponieważ to właśnie w ich mieście miały miejsce najmniejsze obniżki średniej ceny. W tym wypadku wstrzymanie się z kupnem mieszkania na górce cenowej i nabycie lokalu w II kwartale 2011 r. pozwoliłoby jednak i tak na powiększenie mieszkania o blisko 5,5 mkw.

Zobacz także: Polacy poszukują małych mieszkań

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mieszkania w największych polskich miastach są obecnie tańsze niż 3 lata temu.
Mieszkania w największych polskich miastach są obecnie tańsze niż 3 lata temu.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Gosińska

Główna księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »