REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kupno nowego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja, którą należy dokładnie przemyśleć.
Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja, którą należy dokładnie przemyśleć.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kupno nowego mieszkania to inwestycja, która wiąże się nie tylko z dużymi wydatkami, ale także poważnymi przemyśleniami. Deweloperzy, którzy chcą znaleźć zainteresowanych kupnem inwestycji z rynku pierwotnego, muszą liczyć się ze zdaniem klientów.

Bezpieczne kupno mieszkania

Wybór wymarzonego lokum powinien być zawsze poprzedzony refleksją na temat posiadanego lub możliwego do zdobycia kapitału. Zamieszanie wokół kredytów hipotecznych udzielanych we frankach oraz ograniczenia wprowadzone w rządowym programie „Rodzina na Swoim” pokazują, jak ważne jest stałe trzymanie ręki na pulsie. Ostatnie kontrowersje wokół ustawy o ochronie klientów deweloperów wskazują natomiast, że w dalszym ciągu żywy jest problem zaufania między tymi dwoma podmiotami. Nabywcy mieszkań muszą posiadać prawne zabezpieczenie przed ewentualnymi problemami finansowymi firmy, z którą podpisują umowę. Jednocześnie pojawiają się sygnały, że to właśnie kupujący poniosą koszty proponowanych rozwiązań. Niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia tej sprawy, akt notarialny jest sprawnym sposobem ochrony własnych interesów. Wymaga jednak poniesienia pewnych dodatkowych kosztów. W każdym układzie warto też sprawdzać w księgach wieczystych stan prawny interesującej nas inwestycji.

REKLAMA

Na co zwrócić uwagę?

Lokalizacja, liczba i metraż pomieszczeń czy monitoring obiektu to kolejne czynniki, które w naturalny sposób wpływają na wybór mieszkania. Laikowi trudno jest natomiast ocenić jakość jego wykonania. Jednocześnie badania Layetana Developments Polska pokazują, że właśnie gwarancja jakości ma bardzo duże znaczenie dla ponad 40% potencjalnych nabywców.

Zobacz także: Targi mieszkaniowe Home Broker

REKLAMA

– Wśród wyznaczników wysokich standardów lokali wymienia się m.in. energooszczędność, przestronne balkony, zastosowanie naturalnych materiałów przy wykończeniu ścian, podłóg i parapetów oraz montaż drzwi antywłamaniowych – mówi Witold Sadowski z wrocławskiej firmy Deka Inwestycje.

Jasno określona w ofercie klasa umeblowania oraz sprzętu RTV i AGD sprawia, że część klientów decyduje się na zakup w pełni wyposażonego apartamentu. Pozwala to zaoszczędzić czas i energię, związane z pracami remontowymi we własnym zakresie. Oczywiście opcja „pod klucz” oznacza dość jednolity wygląd pomieszczeń. Jednak są one na ogól aranżowane w oparciu
o aktualne trendy dekoratorskie i niezbędną funkcjonalność.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Największą popularnością w naszym Aparthotelu Inivte cieszą się przy tym mieszkania usytuowane na najwyższych kondygnacjach – dodaje Witold Sadowski.

Liczy się wygląd całego budynku

Na komfort życia we własnym „M” wpływają również czynniki występujące poza jego ścianami. Wnętrza części wspólnych powinny wypełniać przestrzenne, dobrze oświetlone, klimatyzowane korytarze. Poszczególne strefy mogą oddzielać drzwi, zapewniające lokatorom większą intymność i poczucie bezpieczeństwa. Współczesne obiekty bezwzględnie muszą być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Decydują o tym przede wszystkim wygodne windy, łatwy dostęp do wszelkich urządzeń oraz brak jakichkolwiek barier architektonicznych. Duży wpływ na wybory dzisiejszych, wymagających nabywców mają względy estetyczne. Podświetlenie gustownej elewacji na zewnątrz oraz eleganckie wykończenia ścian wewnątrz wpływają nie tylko na pierwsze wrażenie, lecz także na pozytywne odczucia w trakcie późniejszego, codziennego korzystania z budynku. Planując zakup nowego mieszkania, warto przeanalizować wszystkie rozterki i możliwości, a następnie udać się z nimi do interesującego nas dewelopera. W jego interesie leży bowiem wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących powstającej nieruchomości. Natomiast klientowi umożliwia to porównanie różnych ofert i podjęcie decyzji w oparciu o możliwie szeroką wiedzę.

Zobacz także: Duże mieszkanie – problem z kredytem?

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA