reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Kupno nowego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Kupno nowego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Kupno nowego mieszkania to inwestycja, która wiąże się nie tylko z dużymi wydatkami, ale także poważnymi przemyśleniami. Deweloperzy, którzy chcą znaleźć zainteresowanych kupnem inwestycji z rynku pierwotnego, muszą liczyć się ze zdaniem klientów.

Bezpieczne kupno mieszkania

Wybór wymarzonego lokum powinien być zawsze poprzedzony refleksją na temat posiadanego lub możliwego do zdobycia kapitału. Zamieszanie wokół kredytów hipotecznych udzielanych we frankach oraz ograniczenia wprowadzone w rządowym programie „Rodzina na Swoim” pokazują, jak ważne jest stałe trzymanie ręki na pulsie. Ostatnie kontrowersje wokół ustawy o ochronie klientów deweloperów wskazują natomiast, że w dalszym ciągu żywy jest problem zaufania między tymi dwoma podmiotami. Nabywcy mieszkań muszą posiadać prawne zabezpieczenie przed ewentualnymi problemami finansowymi firmy, z którą podpisują umowę. Jednocześnie pojawiają się sygnały, że to właśnie kupujący poniosą koszty proponowanych rozwiązań. Niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia tej sprawy, akt notarialny jest sprawnym sposobem ochrony własnych interesów. Wymaga jednak poniesienia pewnych dodatkowych kosztów. W każdym układzie warto też sprawdzać w księgach wieczystych stan prawny interesującej nas inwestycji.

Na co zwrócić uwagę?

Lokalizacja, liczba i metraż pomieszczeń czy monitoring obiektu to kolejne czynniki, które w naturalny sposób wpływają na wybór mieszkania. Laikowi trudno jest natomiast ocenić jakość jego wykonania. Jednocześnie badania Layetana Developments Polska pokazują, że właśnie gwarancja jakości ma bardzo duże znaczenie dla ponad 40% potencjalnych nabywców.

Zobacz także: Targi mieszkaniowe Home Broker

– Wśród wyznaczników wysokich standardów lokali wymienia się m.in. energooszczędność, przestronne balkony, zastosowanie naturalnych materiałów przy wykończeniu ścian, podłóg i parapetów oraz montaż drzwi antywłamaniowych – mówi Witold Sadowski z wrocławskiej firmy Deka Inwestycje.

Jasno określona w ofercie klasa umeblowania oraz sprzętu RTV i AGD sprawia, że część klientów decyduje się na zakup w pełni wyposażonego apartamentu. Pozwala to zaoszczędzić czas i energię, związane z pracami remontowymi we własnym zakresie. Oczywiście opcja „pod klucz” oznacza dość jednolity wygląd pomieszczeń. Jednak są one na ogól aranżowane w oparciu
o aktualne trendy dekoratorskie i niezbędną funkcjonalność.

– Największą popularnością w naszym Aparthotelu Inivte cieszą się przy tym mieszkania usytuowane na najwyższych kondygnacjach – dodaje Witold Sadowski.

Liczy się wygląd całego budynku

Na komfort życia we własnym „M” wpływają również czynniki występujące poza jego ścianami. Wnętrza części wspólnych powinny wypełniać przestrzenne, dobrze oświetlone, klimatyzowane korytarze. Poszczególne strefy mogą oddzielać drzwi, zapewniające lokatorom większą intymność i poczucie bezpieczeństwa. Współczesne obiekty bezwzględnie muszą być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Decydują o tym przede wszystkim wygodne windy, łatwy dostęp do wszelkich urządzeń oraz brak jakichkolwiek barier architektonicznych. Duży wpływ na wybory dzisiejszych, wymagających nabywców mają względy estetyczne. Podświetlenie gustownej elewacji na zewnątrz oraz eleganckie wykończenia ścian wewnątrz wpływają nie tylko na pierwsze wrażenie, lecz także na pozytywne odczucia w trakcie późniejszego, codziennego korzystania z budynku. Planując zakup nowego mieszkania, warto przeanalizować wszystkie rozterki i możliwości, a następnie udać się z nimi do interesującego nas dewelopera. W jego interesie leży bowiem wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących powstającej nieruchomości. Natomiast klientowi umożliwia to porównanie różnych ofert i podjęcie decyzji w oparciu o możliwie szeroką wiedzę.

Zobacz także: Duże mieszkanie – problem z kredytem?

Źródło: materiały prasowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja, którą należy dokładnie przemyśleć.
Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja, którą należy dokładnie przemyśleć.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama