reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Deweloperzy znów interesują się Bemowem

Deweloperzy znów interesują się Bemowem

Deweloperów i potencjalnych nabywców nieruchomości przyciąga do Bemowa budowa drugiego pasma warszawskiego metra. W gotowych do oddania inwestycjach można znaleźć ceny mieszkań podobne do tych, które oferują deweloperzy w Białołęce.

Deweloperzy ponownie spojrzeli na Bemowo przychylnym okiem. Korzystając z dużej liczby wolnych działek, znów budują w tej dzielnicy. Nowe inwestycje realizują tu obecnie takie firmy jak Robyg, Prestige PM, Dom Development czy PB Konstanty Strus. Analitycy rynku uważają, że trend ten w najbliższych latach powinien się utrzymać, ponieważ wolnych parceli w dzielnicy nie brakuje, a w niedługiej perspektywie ten rejon miasta zwiększy swój potencjał dzięki drugiej linii metra.   

Jeszcze kilka lat temu na stołecznej mapie nieruchomości Bemowo wyróżniała bardzo duża aktywność firm deweloperskich. Poza Białołęką, Wilanowem i Mokotowem w tej spokojnej, zielonej dzielnicy powstawało najwięcej mieszkań w Warszawie. W okresie boomu ta część miasta stała się niemal równie popularna wśród kupujących jak Ursynów. W ślad za inwestycjami mieszkaniowymi poszła tam bowiem budowa infrastruktury drogowej i handlowo-usługowej. Główna koncentracja projektów deweloperskich objęła okolice ulicy Górczewskiej, Powstańców Śląskich, Lazurowej oraz Wrocławskiej. Swoje projekty realizowali w tej dzielnicy zarówno deweloperzy polscy, jak i hiszpańscy i irlandzcy.

Zobacz także: Ceny nieruchomości a lokalizacja

W ostatnim czasie sytuacja nieco się zmieniła. Obecnie deweloperzy oferują w Bemowie ponad 920 mieszkań w 21 inwestycjach, a to niespełna 8 proc. warszawskich nowych mieszkań dostępnych na portalu Tabelofert.pl. W porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat oznacza to ogromny spadek.  

Jednak teraz, kiedy realizowana jest budowa drugiej linii metra, która będzie przebiegać przez ulicę Górczewską, inwestorzy zaczęli planować w Bemowie budowę nowych osiedli i kuszą klientów perspektywą dogodnych dojazdów do centrum. Poza metrem komunikację w dzielnicy poprawi także w przyszłości ulica Nowolazurowa, która zapewni dojazd do Al. Jerozolimskich. Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w tej części miasta spowoduje z pewnością znaczne zwiększenie zainteresowania zarówno wśród poszukujących mieszkań, jak i deweloperów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Bemowie powstaje coraz więcej projektów mieszkaniowych.
Na Bemowie powstaje coraz więcej projektów mieszkaniowych.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama