reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Coraz więcej nowych domów

Coraz więcej nowych domów

Na placach budowy obserwujmy widoczne ożywienie. Zarówno deweloperzy, jaki i inwestorzy prywatni budują coraz więcej, co pozwala z optymizmem patrzeć na rynek nieruchomości. Nowe inwestycje dostosowane są do oczekiwań potencjalnych klientów, jak i do otaczającego je otoczenia.

Nowe budynki a otoczenie

Nowoczesne formy architektoniczne w polskich warunkach często powstają w okolicy zabytkowych miejsc. Nie muszą one jednak stanowić rażącego kontrastu w stosunku do zastanego krajobrazu. Nie chodzi tu o monotonne kopiowanie elementów dawnej stylistyki, lecz o przemyślane wykorzystanie najnowszych trendów i możliwości. Popularne konstrukcje zawierające duże powierzchnie ze szkła są dziś zarówno alternatywą, jak i uzupełnieniem zabytkowych gmachów.

– Dbałość o zachowanie pewnych wizualnych walorów okolicy musi iść w parze z troską o bezpieczeństwo sąsiadujących obiektów – podkreśla Maciej Konopka z pracowni architektonicznej Pro Art Konopka – Dlatego realizując we Wrocławiu projekt kompleksu Hubska Center z aparthotelem, zadbaliśmy o wzmocnienie fundamentów iniekcjami betonitu specjalną metodą jet grouting.

Istotne jest także planowane przeznaczenie budynków, zwłaszcza tych, które powstają w centralnych rejonach miast. Coraz częściej pełnią one różnorodne funkcje, dzieląc się na segmenty biurowo-usługowe i mieszkalne. Również w tym przypadku wygląd poszczególnych części może opierać się o wspólne elementy dekoracyjne, nawiązujące do klimatu otoczenia.

Zobacz także: Jak deweloperzy zachęcają do kupna nieruchomości?

Indywidualny charakter nadal w cenie

Nowe inwestycje powinny jednak zachowywać swój indywidualny charakter, o którym na ogół decydują określone zabiegi, podjęte już na etapie tworzenia projektu. Atrakcyjnym rozwiązaniem, które pasuje praktycznie do każdej architektury, jest wykorzystywanie motywów roślinnych. W kompleksie Hubska Center dekoracja taka powstanie zarówno w postaci nadruku zdobiącego frontową taflę ze szkła, jak i na podświetlanych panelach tworzących elewację części mieszkalnej. Zastosowanie iluminacji subtelnie podkreśla sylwetkę budynku, nadając okolicy przyjemną, kameralną atmosferę. Kolejnym, ciekawym i nowatorskim zabiegiem jest montaż prefabrykowanych balkonów.

– Wykonanie niektórych elementów architektonicznych w fabryce pozwala wyeliminować ryzyko nieprecyzyjnego wykończenia – zauważa Maciej Konopka – Wysoka jakość gotowych produktów nie ma więc nic wspólnego z negatywnymi skojarzeniami, jakie wywołują prefabrykaty sprzed lat.

Zobacz także: Gdzie znajduje się główny rynek mieszkaniowy w Polsce?

Stawiamy na jakość

Szczegóły składające się na specyfikę danego obiektu mają przede wszystkim zapewniać komfort przyszłym mieszkańcom i użytkownikom. Wyposażenie przestrzeni publicznych oraz gotowych mieszkań musi być zaaranżowane na poziomie odpowiadającym potrzebom potencjalnych nabywców. Materiały budowlane powinny charakteryzować się m.in. trwałością, energooszczędnością czy walorami estetycznymi. Natomiast obszerne powierzchnie biurowe, wygodne mieszkania z balkonami, dostępność miejsc parkingowych i zaplecza usługowego to dziś już standard, który wpisany jest w funkcjonalność nowoczesnego budownictwa. Kolejne inwestycje zawierają coraz więcej ciekawych udogodnień, które mają przyciągać bardziej wymagających klientów.

Źródło: Point B

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Deweloperzy i inwestorzy budują coraz więcej nieruchomości.
Deweloperzy i inwestorzy budują coraz więcej nieruchomości.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama