reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Sokratesa Park – koniec I etapu budowy

Sokratesa Park – koniec I etapu budowy

Sokratesa Park to projekt mieszkaniowy na warszawskich Bielanach, realizowany przez Warszawski Oddział Hochtief Polska na zlecenie Sokratesa Development. Realizacja stanu surowego I etapu budowy Sokratesa Parku zakończyła się 2 czerwca.

W pierwszej fazie realizacji osiedla przy ul. Sokratesa 13 powstają dwa budynki z 297 mieszkaniami wraz z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym na 274 samochody i naziemnym parkingiem z 24 miejscami postojowymi. W dwóch dziewięciokondygnacyjnych budynkach (parter, 6 pięter regularnych i 2 dominanty) znajdą się jedno- i trzypokojowe mieszkania o pow. od 37 do 80 m² z balkonami od ok. 3,69 do ok. 33 m² oraz czteropokojowe apartamenty o pow. od 94 do 117 m² z dużymi tarasami zlokalizowanymi na dachach  o pow. od ok. 10 do ok. 100  m². Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki o pow. od ok. 8 do ok. 80 m².  Realizacja prac budowlanych zakończy się w I kwartale 2012 r.

W przyszłości osiedle będzie się składać łącznie z około 600 mieszkań oraz kilku lokali komercyjnych. Projekt osiedla zakłada realizację zespołu trzech budynków o ciekawej architekturze, z apartamentami zlokalizowanymi w dominantach siódmego i ósmego piętra. Całość osiedla uzupełniają starannie zaprojektowane ciągi komunikacyjne,  elementy małej architektury, tereny zielone i plac zabaw. Dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja w bliskim sąsiedztwie stacji metra Młociny oraz terenów leśnych i rekreacyjnych.

Projekt opracowała pracownia MKC Architekci.    

Zobacz także: Villa Poema na Żoliborzu – projekt mieszkaniowy Hochtief Polska

Roboty żelbetowe zakończyliśmy już kilka miesięcy temu, lecz z uwagi na chęć zorganizowania imprezy na otwartym terenie z udziałem przyszłych mieszkańców, uroczystość przesunęliśmy na późną wiosnę. Obecnie na budowie zaawansowane są już roboty wykończeniowe i instalacyjne, zamontowano większość okien, trwa realizacja elewacji. Realizacja robót wyprzedza o kilka tygodni harmonogram. Zakończyliśmy  także prace wyburzeniowe, przygotowując teren pod realizację II etapu osiedla, który zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku – powiedział Witold Czajka, Dyrektor Zespołu Kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Firma Sokratesa Development chce nadać swojej nowej inwestycji Sokratesa Park także społeczny wymiar, dlatego pragnie zaprosić do współpracy młodych warszawskich artystów w ramach konkursu na wykonanie form przestrzennych, które zostaną umieszczone na osiedlu. Dzięki temu Sokratesa Park zyska zupełnie wyjątkowy charakter i stanie się przykładem udanego połączenia sztuki z architekturą w ramach projektu deweloperskiego. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które wyróżnia inwestycję Sokratesa Park na tle pozostałych propozycji stołecznego rynku mieszkaniowego. Oficjalne ogłoszenie konkursu wraz z określeniem zasad i warunków zaplanowano na jesień 2011 roku. 

Dla podkreślenia połączenia sztuki z architekturą, w trakcie uroczystości zawieszania wiechy inwestor oficjalnie poinformował o zmianie nazwy projektu na Sokratesa Park & Art. oraz zaprezentował nowy logotyp wybrany w trakcie konkursu przez głosowanie zaproszonych gości.

Zobacz także: Nowa inwestycja mieszkaniowa na Żoliborzu – Apartamenty przy Krasińskiego

Źródło: RED Real Estate Development

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sokrates Park to projekt mieszkaniowy na warszawskich Bielanach, realizowany przez Warszawski Oddział Hochtief Polska na zlecenie Sokratesa Development. Fot. HOCHTIEF Polska
Sokrates Park to projekt mieszkaniowy na warszawskich Bielanach, realizowany przez Warszawski Oddział Hochtief Polska na zlecenie Sokratesa Development. Fot. HOCHTIEF Polska

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama