reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania to wyzwanie. Jak przygotować ofertę, żeby sfinalizować sprzedaż mieszkania jak najszybciej? A może warto zastanowić się nad zamianą mieszkań?

Na rynku nieruchomości mamy dużą podaż mieszkań. Jednak oferty, które możemy znaleźć, dzielą się na dwie grupy. Pierwsze to te, które nie są w żaden sposób przygotowane do sprzedaży. W ofercie występują braki lub oferta jest nierzetelna. Osoba, która próbuje je sprzedać często nie dodaje zdjęć lokalu bądź zdjęcia te są słabej jakości, wykonane w złym świetle, co zniechęca klientów. Cena takich nieruchomości jest zazwyczaj zawyżona i przez to przez długi okres czasu zalegają one w biurach. Krótko mówiąc, nie są one atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

Drugim rodzajem nieruchomości są te, które cieszą się powodzeniem na rynku i są dobrze przygotowane do sprzedaży. Co oznacza dobrze przygotowane? Mają atrakcyjny opis, bogaty w zdjęcia i cenę adekwatną do stanu rzeczywistego. Ich sprzedażą często zajmuje się tylko jedno biuro nieruchomości. Tacy właściciele mają sprecyzowane plany i określone działania zmierzają ku poprawie swoich warunków mieszkaniowych. Po pierwsze, chcą zmienić powierzchnię na coś większego albo po prostu zmienić punkt lokalizacyjny.

Zobacz także: Krok po kroku, jak sprzedać mieszkanie?

Jeśli jesteśmy zainteresowani zmianą adresu zamieszkania, warto sfinalizować sprzedaż mieszkania szybko, by nasz wypatrzony lokal nie uciekł nam sprzed nosa. Podsumowując, konkretne, zdecydowane działania zaowocują szybkim efektem. Warto przejrzeć oferty pośredników, którzy pomogą nam znaleźć nabywcę na nasze dotychczasowe lokum. Zanim znajdziemy chętnego na naszą nieruchomość, warto rozejrzeć się za przyszłym mieszkaniem dla nas.

Na rynku jest dostępna duża liczba mieszkań, więc znalezienie czegoś nowego, bardziej odpowiedniego, nie stanowi problemu. Przy takim stanie rzeczy sprzedający są bardziej skłonni do negocjowania. Deweloperzy także mogą nam zaproponować wiele atrakcyjnych promocji czy upustów, na przykład wykończenie mieszkania gratis.

Zobacz także: Negocjacje cenowe związane z zakupem nieruchomości

Inna możliwością niż sprzedaż starego loku i kupno nowego jest zamiana mieszkań z inną osobą. Jednak taka zamiana jest bardzo trudna. Większość osób nie jest zadowolona z wyniku. Przede wszystkim trudno może być znaleźć nieruchomość z właścicielem, któremu będzie podobać się nasze mieszkanie. Drugim, większym wyzwaniem jest ustalenie kwoty dopłaty, czyli różnicy między wartością naszego starego mieszkania a wartością tego, na które chcemy się zamienić. Powstaje wówczas wiele rozbieżności, każdy przecież uznaje swoją nieruchomość za tę najlepszą i oczekuje za nią godnej zapłaty. Na pewno taka transakcja jest bardzo skomplikowana i może trwać dosyć długo. Takie rozwiązanie może być dla nas korzystniejsze finansowo, ponieważ omijamy w ten sposób wiele dodatkowych opłat, np. dla pośredników. Czasem jednak warto podjąć decyzję, sprzedać nieruchomość i nabyć nową, dzięki czemu unikniemy zbędnych problemów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Mieszkanie przeznaczone do sprzedaży powinno być dobrze przygotowane. Fot. Röben
Mieszkanie przeznaczone do sprzedaży powinno być dobrze przygotowane. Fot. Röben

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama