reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czy płeć odgrywa ważną rolę przy zakupie mieszkania?

Czy płeć odgrywa ważną rolę przy zakupie mieszkania?

Do biur nieruchomości trafia wielu klientów, w różnym wieku i oczywiście o różnej płci. Jednak w zależności od tego, czy klientem jest kobieta, czy mężczyzna w przy wyborze mieszkania wchodzą w grę różne czynniki.

Jak w każdej dziedzinie życia, kobiety i mężczyźni zwracają uwagę na inne elementy. Podobnie jest podczas wyboru mieszkania. Podczas pierwszych chwil oglądania mieszkania kobieta  pierwsze swoje kroki kieruje w stronę kuchni. Nie chodzi tu o zamknięcie płci pięknej w tym pomieszczeniu, lecz o to, że kobieta będzie miała na uwadze dbanie o domowe ciepło i rodzinną atmosferę. Wspólne posiłki i przygotowywanie ich jest pozytywnie odbierane w oczach pań.

Zobacz także:  Kobiety na rynku nieruchomości: mama kupuje co czwarte mieszkanie

Kobieta w kuchni zwraca uwagę na jej estetykę, funkcjonalność. Mężczyzna w tym samym pomieszczeniu skupi się na wykończeniu i montażu sprzętu AGD. Pan swoje pierwsze kroki skieruje w stronę garażu. Jeżeli takiego brak - zwróci kroki do salonu. Interesuje go, gdzie dokładnie będzie lokalizował się telewizor czy sprzęt muzyczny.
Każde nowe oglądanie mieszkania dla obu płci stanowi inne przeżycie. Kobieta będzie oceniała estetykę, kolory, rozkład pomieszczeń oraz ogólny klimat panujący w mieszkaniu. Mężczyzna skup się na jakość wykończenia. Zainteresują się głównie kwestiom technicznym - instalacjom elektrycznym, wodno - kanalizacyjne czy gazowe. Jest to dla nich ważne, ponieważ to na ich barkach w przyszłości będzie ciążyło dokonanie ewentualnych napraw czy remontów.

Zobacz także: Jak urządzić mieszkanie dla mężczyzny?

Jeżeli chodzi o zakup domu dla kobiety duże znaczenie będzie miało to, czy wyposażony jest on w duży ogród. W przyszłości będzie ona mogła pięknie go zaaranżować i zapewnić dzieciom spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dla pana ogród to przede wszystkim miejsce do wspólnego grilla, ale także dodatkowe godziny poświęcone na prace w ogrodzie - koszenie trawy chociażby.
Oczywiście, każdy wyjątek potwierdza regułę, dlatego każdej kobiety nie powinno się kierować do kuchni a każdego klienta płci męskiej nie można od razu informować gdzie może postawić telewizor.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W zależności czy klientem jest kobieta czy mężczyzna w przy wyborze mieszkania wchodzą w grę różne czynniki. Fot. Blachy Pruszyński
W zależności czy klientem jest kobieta czy mężczyzna w przy wyborze mieszkania wchodzą w grę różne czynniki. Fot. Blachy Pruszyński

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama