REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gdzie powstaną nowe domy w Warszawie?

Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe.
Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe.

REKLAMA

REKLAMA

Warszawa, jako najbardziej zurbanizowane miasto Polski, ciągle się rozwija. Przedsiębiorcy nadciągają do niej, by inwestować w nowe osiedla, budynki, place. Jakie jest kryterium wyznaczające atrakcyjność miejsca? Czy najważniejsze są względy ekonomiczne? Kktóra z dzielnic Warszawy jest teraz najatrakcyjniejsza dla inwestorów?

Domy jednorodzinne na Wawrze

Wawer nie stał się celem do lokowania dużych inwestycji mieszkaniowych, jak to się dzieje w Białołęce. Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe z odpowiednim zabezpieczeniem powierzchni biologicznie czynnej. W tej największej stołecznej dzielnicy dominują tereny zielone i niska zabudowa. Atutem tego rejonu miasta jest sąsiedztwo lasów i rezerwatów przyrody.

REKLAMA

REKLAMA

Wkrótce budownictwo mieszkaniowe na obszarze Wawra ma jednak szansę się zintensyfikować, a dzielnica zyskać inwestorów. A to z powodu budowy kolektora W, który ma tam powstać do końca 2012 r. Będzie przebiegał ulicami: Nowozabielska – Kadetów – Trakt Lubelski – Zwoleńska. Kolektor stwarza szansę skanalizowania prawie całej zachodniej części Wawra, a to dotyczy ok. 40–50 proc. mieszkańców dzielnicy. Dotąd skanalizowanie było tylko 25 proc. Wawra.

Ta miejska inwestycja infrastrukturalna planowana była już od lat, dlatego nie przypadkiem oferta Wawra obejmuje teraz aż 30 proc. wszystkich domów jednorodzinnych i segmentów deweloperskich.

Zarówno dla inwestujących tu deweloperów, jak i nabywców domów duże znaczenie ma dostępność komunikacyjna dzielnicy, dzięki kolejce SKM. No i oczywiście niewygórowane ceny, które, jak w przypadku innych stołecznych dzielnic, nie przyprawiają o zawrót głowy.

– Poza ceną i rozwiązaniem architektonicznym projektu, dla kupujących liczy się zielone otoczenie i sprawny dojazd do centrum – tłumaczy Wojciech Stisz, specjalista ds. Marketingu w firmie BARC Warszawa S.A.– Osiedle Przytulne przyciąga nowoczesnymi bryłami segmentów, swoją kameralną atmosferą i nietypowymi jak na warszawskie warunki działkami o powierzchni nawet do 550 mkw., na których usytuowane są budynki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warszawa w pełni skanalizowana

Podobnie jak Wawer, także Białołęka zyska na rozwoju miejskiej sieci kanalizacyjnej. Budowa kolektora W w Wawrze to nie koniec planów MPWiK. Do końca 2015 roku planowane jest pokrycie siecią wodno-kanalizacyjną 98 proc. stolicy. Łączne nakłady na urządzenia wodociągowe wyniosą blisko 400 mln zł, z czego ponad 60 proc. inwestycji w budowę sieci kanalizacyjnej zrealizowanych zostanie na terenie Białołęki i Wawra.

Mostem Północnym na Białołękę

REKLAMA

Dla deweloperów, którzy oferują w Białołęce największą liczbę segmentów i domów w Warszawie, niezwykle ważna jest też perspektywa rozwoju komunikacji dzielnicy związana z budową Mostu Północnego. Już sama informacja o rozpoczęciu jego realizacji zwiększyła zainteresowanie zakupem nieruchomości w tej dzielnicy. Sprawna przeprawa przez Wisłę i szybki dojazd do jednej z największych w Europie pętli przesiadkowej Młociny stanowi dla poszukujących lokum bodziec do zakupów nieruchomości w tej części Warszawy.

Wraz z Mostem Północnym powstaje linia tramwajowa, która będzie prowadzić z Białołęki do stacji metra Młociny. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy, czyli będzie przebiegać z Ursusa, Włoch przez Bemowo, Bielany, Białołękę do Marek i Wesołej.

Zobacz także:  Apartamenty Hoża 55 buduje Henpol

Pozytywne rokowania na przyszłość

W ocenie analityków z firmy Colliers International wszystko wskazuje na to, że rok 2011 będzie gorącym rokiem pod względem nowych transakcji gruntowych i inwestycyjnych oraz rozpoczynania nowych projektów mieszkaniowych. W najbliższych latach ceny gruntów pozostaną na aktualnym poziomie z niewielkimi korektami. Jeśli nastąpi ich wzrost, to na zdrowych, racjonalnych zasadach w zestawieniu z dynamiką wzrostu w latach przedkryzysowych.

Zobacz także: Warszawa, Grochów: Osiedle CORA (GALERIA)

Problemy w rozwoju inwestycji

Niestety, istnieją również czynniki powstrzymujące lub opóźniające wiele inwestycji deweloperskich. Należą do nich długotrwałe procesy administracyjne związane z uzyskiwaniem różnych pozwoleń, wysoki koszt użytkowania wieczystego gruntów, wygórowane ceny niektórych lokalizacji, których wycenę kwestionują banki, brak dostępności mediów lub niska przepustowość na pewnych terenach, na których gminy nie są skłonne inwestować. Deweloperów nie pobudza też do działania i nabywania gruntu brak miejscowych planów zagospodarowania terenów. Każda decyzja o zakupie działki inwestycyjnej poprzedzona jest wnikliwą analizą możliwości realizacji na niej określonej inwestycji.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA